PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

XV Sympozjum Ortopedyczne – F&ACC 20/21 – relacja z wydarzenia

26 i 27 lutego 2021 roku odbyło 15. Międzynarodowe Sympozjum Foot&Ankle Current Concepts 2020/2021.
Jednym ze współorganizatorów, obok poznańskiej Ortop Polikliniki, była Klinika św. Łukasza.

Sukces poprzednich edycji stanowił zachętę, by kontynuować inicjatywę tych wykładów. Tegoroczna edycja miała odbyć się w Katowicach, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną została przeniesiona do sieci, pod adres https://www.ortopedia2020.pl/. Dało to jednak szansę na dotarcie do jeszcze większej ilości chętnych – i to nie tylko w dniach Sympozjum, bowiem do 30 czerwca 2021 roku materiały będą dostępne na platformie VOD.

Głównym celem spotkania była prezentacja aktualnych wskazań, wytycznych i metod operacyjnych leczenia schorzeń stopy i stawu skokowo-goleniowego. Poruszone zostały tematy takie jak patologie ścięgien, operacje naprawcze po urazach, mononeuropatie, przodostopie czy ortopedia sportowa. Dodatkowo, w stosunku do ostatnich lat, pojawiły się zagadnienia z zakresu ortopedii i traumatologii dziecięcej oraz reumoortopedii. Sympozjum składało się z sesji roboczych z prezentacjami wykładowców, dodatkowo wzbogaconych materiałami wideo z operacji.

Współtworząc wydarzenie, przyświecał nam cel rozszerzenia oraz wymiany wiedzy na temat najnowszych technik i praktyk leczniczych. Świat, chociaż przez pandemię mogący wydawać się zamrożony, w rzeczywistości działa własnym tempem i by mu dorównać, należy być cały czas na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami. To Sympozjum było także doskonałą okazją do poznania wielu wybitnych i uznanych lekarzy, specjalistów w swojej dziedzinie.

Komitet Naukowy Sympozjum w osobach prof. Marka Napiontka oraz dr Tomasza Bienka zadbał aby przekrojowość omawianych tematów oraz wiedza i doświadczenie prelegentów stanowiły wartość dla uczestników.

W trakcie wykładów swoje prezentacje przedstawili prelegenci z Polski, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Finlandii, Włoch i Francji. Po wszystkim odpowiadali także na pytania uczestników w dyskusjach.

Konferencja, jak i materiały z niej, zostały skierowane głównie do ortopedów. Jednak wiedza ta może być cenna dla innych lekarzy zajmujących się tematem: rehabilitantów, fizjoterapeutów, rezydentów.

Zespół Kliniki św. Łukasza wyraża radość z możliwości współorganizowania tak ważnego i bogatego w wiedzę wydarzenia. Organizatorzy mają nadzieję, że każdy uczestnik znalazł w nim coś dla siebie i mógł poszerzyć swoje horyzonty.

Komitet organizacyjny składa serdeczne podziękowania słuchaczom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

Do zobaczenia na kolejnych edycjach sympozjum naukowego organizowanego przez Klinikę św. Łukasza, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube