Serdecznie zapraszamy na nasz blog poświęcony zdrowiu i zdrowemu stylowi życia – infoBOX Warto Wiedzieć

Znajdą tutaj Państwo przydatne i ciekawe informacje z zakresu zdrowego trybu życia, medycyny, promocji zdrowia, sportu oraz wiele więcej… Gorąco zachęcamy do lektury 🙂

czytaj...

Co zrobić w przypadku udaru słonecznego? 

Co zrobić w przypadku udaru słonecznego? 😥 ☀️ Udar słoneczny może przydarzyć się każdemu. Jego przyczyną jest zbyt długie wystawienie ciała na działanie promieni słonecznych – szczególnie głowy oraz karku. Prowadzi to do zaburzeń ośrodka termoregulacji, odwodnienia i nadmiernej utraty elektrolitów, co jest niebezpieczne dla zdrowia. 💔 Udar słoneczny stanowi zagrożenie życia głównie w przypadku wystąpienia u osób
czytaj...

Czy wiesz kim jest ortoptystka?

Ortoptysta zajmuje się diagnostyką i przygotowaniem indywidualnego programu terapii ortoptycznej w przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia. Wspomaga lekarza okulistę w diagnostyce i terapii pacjentów z niedowidzeniem, zaburzeniem widzenia obuocznego czy chorobą zezową.
czytaj...

Praca przed komputerem – jak zadbać o oczy?

Jak dbać o wzrok przed komputerem? Przedstawiamy kilka wskazówek, których powinniśmy przestrzegać, aby prawidłowo zadbać o nasze oczy.
czytaj...

WAKACJE Z KORONAWIRUSEM – Bezpieczne wakacje 2020

Ze względu na wciąż panującą pandemię z tegorocznymi wakacjami wiążą się inne zasady niż dotychczas. Aby nasze wyjazdy wakacyjne były bezpieczne nie możemy zapomnieć o szeregu zasad bezpieczeństwa. Opowiemy Wam dzisiaj, czego należy przestrzegać i jak się zachowywać podczas tegorocznych wyjazdów.
czytaj...

Osteoporoza – co robić aby mieć zdrowe kości?

24 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Osteoporozę, w związku z tym opowiemy Wam czym cechuje się ta choroba i co należy robić, aby jej uniknąć.
czytaj...

Dlaczego jedzenie owoców jest takie ważne?

Wiosna w pełni, na targowiskach i w sklepach mamy duży wybór owoców. Dlaczego tak naprawdę warto je jeść? Postaramy się dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie.
czytaj...

Przebieg choroby COVID-19

Zastanawiacie się jak naprawdę wygląda przebieg choroby COVID-19? Kiedy pojawiają się objawy, kiedy możemy (z sensem) wykonać poszczególne testy - już wyjaśniamy!
czytaj...

Sprawdź, czy masz objawy COVID-19

Ministerstwo Zdrowia przygotowało specjalną stronę, na której możesz sprawdzić, czy Twoje objawy mogą oznaczać zakażenie koronawirusem.
czytaj...

XV Sympozjum Ortopedyczne – Foot and Ankle Current Concepts 2020

NOWA DATA SYMPOZJUM! Data: 30 listopada – 1 grudnia 2020
czytaj...

Konsultacje lekarskie online

W związku z utrudnieniami w normalnym funkcjonowaniu spowodowanymi sytuacją z koronowirusem COVID-19, Szpital św. Łukasza postanowił w trybie pilnym poszerzyć ofertę 𝒆-𝑲𝑶𝑵𝑺𝑼𝑳𝑻𝑨𝑪𝑱𝑰
czytaj...

Zasady postępowania KASZEL – GORĄCZKA – DUSZNOŚĆ

Wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19
czytaj...

Syndrom biurowy

Pracujesz dużo z komputerem? Pamiętaj o prawidłowej postawie, podstawowych zasadach oraz właściwym ustawieniu miejsca pracy aby uniknąć wielu problemów zdrowotnych.
czytaj...

Kontuzje i urazy w sporcie – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Uprawianie sportu ma wiele korzyści, ale szczególnie w przypadków amatorów, bez odpowiedniej profilaktyki i ochrony naszego ciała, możemy narazić się na niepotrzebne kontuzje
czytaj...

Jak bezpiecznie uprawiać sport? – lek. med. Rafał Ring w telewizji TVS

W jaki sposób przygotować się do uprawiania sportu? Jak zabezpieczyć się przed urazami sportowymi? Wywiad w TVS.
czytaj...

Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę i przeziębienie?

W okresie zimy (zwłaszcza takich zim jakie mamy teraz) ryzyko zachorowań wywołanych przez wirusy gwałtownie wzrasta. W tym okresie bardzo łatwo i szybko łapiemy tzw. przeziębienia, które niestety czasami kończą się poważniejszymi dolegliwościami. Grypa, zwłaszcza ta nieleczona, lub źle leczona, może skończyć się poważnymi powikłaniami – dlatego należy zrobić wszystko co możemy aby zminimalizować ryzyko
czytaj...

Urazy sportowe – Kierunek Zdrowie TVS – cz.3

Dr n. med. Roman Brzóska w kolejnej części programu Telewizji TVS - Kierunek Zdrowie, kontynuuje temat ortopedii sportowej.
czytaj...

Enukleacja prostaty DioLEP

czytaj...

Urazy sportowe – Kierunek Zdrowie TVS – cz.2

Druga część programu TVS nt. urazów sportowych. Tym razem przypadek Pana Rafała, amatora sportu i biegania. Nasz lekarz Wojciech Solecki omawia przypadek kontuzji kolana
czytaj...

Urazy sportowe – Kierunek Zdrowie TVS – cz.1

Program telewizji TVS realizowany w Szpitalu św. Łukasza na temat urazów sportowych. W części pierwszej programu lek. Rafał Ring wprowadza w temat urazów sportowych oraz opowiada o prawidłowym przygotowaniu do uprawiania sportu.
czytaj...

Bezpłatne przesiewowe konsultacje laryngologiczne dla dzieci

Zespół Laryngologów Szpitala św. Łukasza  zaprasza na bezpłatne przesiewowe konsultacje laryngologiczne dla dzieci pomiędzy drugim i dziesiątym rokiem życia. Akcja Społeczna – III migdał – 8 lutego 2020, w godz. 9:00 – 13:00 w Poradni Laryngologicznej Szpitala św. Łukasza.
czytaj...

Badania ENDOSKOPOWE w gabinecie laryngologicznym

GABINET LARYNGOLOGICZNY w Szpitalu św. Łukasza wyposażony został w nowoczesny fiberoskop do oceny górnych dróg oddechowych.
czytaj...

Leczenie migreny przewlekłej – re-transmisja webinaru

📺 𝗥𝗲-𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗺𝗶𝘀𝗷𝗮 𝗻𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗪𝗲𝗯𝗶𝗻𝗮𝗿𝘂 𝗟𝗜𝗩𝗘 📺 Dziękujemy wszystkim za udział w Webinarze nt. Leczenia migreny przewlekłej. Frekwencja naprawdę dopisała 👍👍 a aktywność uczestników, podczas części w której odpowiadaliśmy na Wasze pytania zaskoczyła nawet nas 😉 Zapraszamy do oglądania re-transmisji tego wydarzenia, a tutaj możecie pobrać prezentację wykorzystaną podczas webinaru – http://bit.ly/2qz531B
czytaj...

Ból przewlekły – jak sobie z nim radzić?

Ból jest nieodłącznym elementem życia, jest sygnałem zagrożenia lub toczącej się patologii w organizmie. W tym zakresie spełnia pozytywną rolę ostrzegania i mobilizowania do działań mających na celu ochronę organizmu, leczenie, gojenie.
czytaj...

Borelioza – diagnostyka, leczenie, objawy.

Borelioza (Choroba z Lyme) to wielonarządowa choroba zakaźna. Dochodzi do niej najczęściej w wyniku ukłucia przez kleszcze (Ixodes ricinus).

Facebook

YouTube