PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Serdecznie zapraszamy na nasz blog poświęcony zdrowiu i zdrowemu stylowi życia – infoBOX Warto Wiedzieć.

Znajdą tutaj Państwo przydatne i ciekawe informacje z zakresu zdrowego trybu życia, medycyny, promocji zdrowia, sportu oraz wiele więcej… Gorąco zachęcamy do lektury 🙂

czytaj...

„Kolano biegacza” jak poradzić sobie z tą przypadłością?

Kolano biegacza to powszechna i uciążliwa przypadłość osób uprawiających sporty, takie jak bieganie i skakanie. Dolegliwości te związane są głownie z licznymi przeciążeniami stawu kolanowego co powoduje mikrourazy, mogące prowadzić do poważniejszych problemów z kolanem.
czytaj...

Obojczyk – ważna kość stawu ramiennego

Czym jest obojczyk, jakie mogą być przyczyny bólu obojczyka, jak się leczy złamanie obojczyka, jaką rolę pełni kość obojczykowa w stawie barkowym i więcej.
czytaj...

Jak rehabilitować „Kolano skoczka”

Dolegliwości typu kolano skoczka to choroba dotykająca najczęściej młodych aktywnych osób. W tym artykule dowiesz się więcej o objawach, diagnostyce i rehabilitacji tego schorzenia.
czytaj...

SpiroTiger – nowa metoda treningu respiracyjnego

Trening respiracyjny SpiroTiger dostępny dla Pacjentów Rehabilitacji św. Łukasza. Dowiedz się więcej o tej metodzie...
czytaj...

Jakich witamin brakuje nam jesienią?

Jesień to pora roku, podczas której nasz odporność drastycznie spada. W tym okresie dużą rolę odgrywa odpowiednio skomponowana dieta oraz suplementacja.
czytaj...

Dlaczego mężczyźni boją się lekarza?

Według danych Eurostatu średnia długość życia mężczyzny w Polsce to 74 lata, dla porównania mężczyźni we Francji czy Hiszpani żyją średnio 82-83 lata.
czytaj...

Wszystko na naszych barkach

Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawej rozmowy Damiana Gruszczyńskiego z członkiem zespołu ortopedów Szpitala św. Łukasza, wybitny ortopedą barku - doktorem Romanem Brzóską, w programie Z innej strony - Sekielski Brothers Studio .
czytaj...

Zespól metaboliczny – czy dotyczy to również Ciebie?

Czym jest zespół metaboliczny i jak go możemy rozpoznać za pomocą prostego testu.
czytaj...

10 objawów świadczących, że potrzebujesz fizjoterapii stomatologicznej.

Zastanawiasz się czy fizjoterapia stomatologiczna jest dla Ciebie? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
czytaj...

Badanie słuchu

Program badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych
czytaj...

Endoproteza biodra w pytaniach i odpowiedziach

Najczęściej pojawiające się pytania na temat endoprotezy stawu biodrowego. Jak wygląda zabieg, jak spać, jak długo trwa rehabilitacja i inne.
czytaj...

Laser holmowy – przyszłość małoinwazyjnych zabiegów urologicznych

Najnowsze rozwiązanie w zakresie wykorzystywania technologii laserowej w leczeniu schorzeń urologicznych. Długość fali świetlnej, głębokość absorbcji oraz inne parametry czynią go uniwersalnym i niezwykle skutecznym narzędziem chirurgicznym wykorzystywanym przy zabiegach endourologicznych.
czytaj...

Cystoskopia giętka – rozwiewamy wątpliwości

Cystoskopia, a właściwie uretrocystoskopia jest metodą diagnostyczną, a czasami również leczniczą z wykorzystaniem endoskopu (cystoskopu). Polega na wziernikowaniu pęcherza moczowego poprzez cewkę moczową, dzięki czemu mamy możliwość obrazowania niektórych patologii anatomicznych lub czynnościowych w obrębie tych obszarów.
czytaj...

Diagnostyka i leczenie bezdechu sennego

Dowiedz się więcej o bezdechu sennym i chrapaniu. Zrób test senności online i sprawdź czy potrzebujesz pomocy. Poznaj metody diagnostyczne i metody leczenia OBS.
czytaj...

Fizjoterapia uroginekologiczna – kiedy i dla kogo?

Fizjoterapia uroginekologiczna, to jeszcze w Polsce mało znana i doceniana część fizjoterapii.
czytaj...

Wakacyjna apteczka – co powinna zawierać?

Pakując się na wyjazd wakacyjny nie możemy zapomnieć o apteczce, która nam zapewni podstawowe bezpieczeństwo w nagłych przypadkach. Przygotowaliśmy dla was listę tego co powinno się znaleźć w takiej apteczce 
czytaj...

Gdy dziecko słyszy, ale nie rozumie – zaburzenia przetwarzania słuchowego

Twoje dziecko słyszy, ale nie rozumie co do niego mówisz? Terapia Neuroflow® to pierwszy w Polsce, interaktywny trening wyższych funkcji słuchowych dla dzieci z Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego CAPD.
czytaj...

Myj ręcę – chroń życie!

Światowa Organizacja Zdrowia WHO jak co roku, 5 maja podczas Światowego Dnia Higieny Rąk, organizuje ogólnoświatową kampanię pod hasłem: ???????????? ????????̨???????? – ????????????????????́ ????̇????????????????.
czytaj...

Innowacyjna technika osteotomii HTO – technologia druku 3D

W Szpitalu św. Łukasza, dzięki współpracy z zespołem inżynierów, wykorzystujemy technologię druku 3D podczas zabiegów osteotomii HTO lub DFO.
czytaj...

Chrapanie i bezdech senny – zaburzenia snu

Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń snu są bezdechy senne i towarzszące im objawy chrapania.
czytaj...

…ABY SŁYSZEĆ JAK NAJWIĘCEJ I JAK NAJDŁUŻEJ…

3 marca, jak co roku, obchodzony jest Światowy Dzień Słuchu, celem zwiększenia świadomości na temat ochrony słuchu.
czytaj...

Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego (MIS)

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się metoda endoprotezoplastyki stawu biodrowego zwana techniką małoinwazyjną, która pozwala na szybszą rekonwalescencję po zabiegu.
czytaj...

Laserowa Enukleacja Prostaty Laserem Holmowym (HO-LEP) w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej

czytaj...

Podnoszenie i noszenie duże ma znaczenie

7 grudnia odbyły się w naszym Centrum Rehabilitacji Rehabilitacja św. Łukasza bezpłatne warsztaty dedykowane dla rodziców nowo narodzonych dzieci.

Facebook

YouTube