PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

USG ciążowe 3D i 4D

Nasza Poradnia Ginekologiczna (www.bit.ly/usg4d) zapewnia kompleksową opiekę dla kobiet w ciąży 
Dlatego chcą zapewnić wszystkim przyszłym mamom (i tatom oczywiście też) jak najwyższą jakość usług wyposażyliśmy gabinet w nowoczesny aparat USG Voluson S8.

Dzięki temu mamy możliwość wykonania badań USG nie tylko w 2D, ale również w 3D i 4D…. tylko na czym to tak naprawdę polega? 

Najczęściej kojarzymy USG z szarym płaskim obrazem z szumami – to jest właśnie USG 2D, gdzie tak naprawdę jedynie wykwalifikowane oko lekarza jest w stanie dostrzec to co istotne i ważne pod kątem medycznym.

Inaczej to wygląda przy USG 3D umożliwiającym trójwymiarową rekonstrukcję obrazu płodu i wnętrza macicy. Rodzice podczas badania widzą już nie plamy, ale twarz i wyraźny kształt dziecka, a na pamiątkę dostają zdjęcie z brzucha: zapisany na płycie CD obraz maluszka, na którym dobrze widać jego wyraz twarzy i całą sylwetkę.

A o co chodzi z USG 4D? To już jest coś niesamowitego dla każdego przyszłego rodzica  , ponieważ to rozwiązanie pozwala nam zobaczyć trójwymiarowy film „z brzucha mamy”. Trójwymiarowy obraz zmieniający się w czasie rzeczywistym! Przyszła mama i tata mają podgląd na żywo, co robi dziecko – jakie wykonuje ruchy, grymasy twarzy, czy się uśmiecha itp. Dla rodziców jest to niezwykle wzruszające – oto mogą po raz pierwszy na własne oczy zobaczyć swoje dziecko.

Zapraszamy do obejrzenia filmu producenta aparatu, gdzie możecie zobaczyć jak takie obrazowanie może wyglądać.

 

 

 

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube