PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Rozwój kompetencji zespołu Rehabilitacji – szkolenie Integracyjna Terapia Blizn

Fizjoterapeuci z zespołu Rehabilitacji Szpitala św. Łukasza wzięli udział w szkoleniu Integracyjna Terapia Blizn. Tematem szkolenia były: różnorodność zaburzeń jakie mogą wywoływać blizny oraz metody eliminacji tych zaburzeń.

W trakcie rozwoju technik terapeutycznych na tkankach miękkich, zwłaszcza na powięziach,  zauważono, że blizna może mieć negatywny wpływ nie tylko na miejsce, w którym powstała, ale także na  odległe części ciała. Nie tylko „świeża” blizna może być źródłem problemu, ale nawet taka, o której już często zapomnieliśmy, że w ogóle ją mamy.

Dotychczas spośród zespołu Rehabilitacji Szpitala św. Łuaksza szkolenie Integracyjna Terapia Blizn odbyli: 

Szkolenie Integracyjna Terapia Blizn umożliwiło fizjoterapeutom poznanie większej ilości technik, którymi można blizny „wyregulować”. Pomogło im także poszerzyć wiedzę z zakresu zależności występujących pomiędzy różnymi układami, tkankami, częściami ciała, które mogą wpływać na pojawianie się dolegliwości w miejscu gdzie znajduje się blizna oraz w innych miejscach w związku z tą blizną.

Możliwość zastosowania w ramach terapii metod ujętych w szkoleniu nie ogranicza się wyłącznie do sytuacji leczenia negatywnych następstw blizn powstałych np. po urazach, po zabiegach operacyjnych, po wykonaniu tatuażu lub piercingu. Terapeuta może pomagać także w przygotowaniu pacjenta na powstanie blizny w związku z zaplanowanym zabiegiem operacyjnym lub inną procedurą mogącą powodować uszkodzenie tkanek. W tej drugiej sytuacji terapeuta skupi się przede wszystkim na redukcji czynników, które mogą zaburzyć proces gojenia ran.

Jak przygotować się do zabiegu operacyjnego, aby poprawić proces gojenia się ran? Zapraszamy do zapoznania się z treścią poniższej grafiki.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube