PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Laserowa enukleacja prostaty laserem holmowym (tzw: HoLEP)

to minimalnie inwazyjna operacja przerośniętego gruczołu krokowego (łagodny rozrost prostaty – BPH). W Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej enukleację prostaty wykonuje się m. in. przy pomocy lasera holmowego. Lekarz specjalista urologii wspólnie z pacjentem wybiera najkorzystniejszą formę wykonania tej operacji. Według aktualnych standardów urologicznych zabieg laserem holmowym (HoLEP) jest najlepszym standardem w usuwaniu przerośniętej tkanki gruczołu krokowego (prostaty).

ŁAGODNY PRZEROST PROSTATY

Przerost gruczołu krokowego jest problemem dotykającym co drugiego mężczyzny powyżej 50 roku życia. Wraz ze wzrostem objętości, prostata może uciskać na cewkę moczową powodując zmniejszenie strumienia moczu, trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, zwiększoną częstotliwość, częstą i naglącą potrzebę oddawania moczu, a czasem niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza.

NOWOCZESNA UROLOGIA

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY LASER HOLMOWY

Zabieg enukleacji prostaty laserem holmowym to:

prostata

Całkowite usunięcie gruczolaka stercza energią lasera wg najnowszych standardów światowych w urologii

Hematology

Zmniejszone do minimum ryzyko krwawienia śródoperacyjnego

Urology

Szybki i odczuwalny efekt urodynamiczny – przepływ moczu i komfort w czasie mikcji (oddawania moczu)

sad

Operacja minimalnie inwazyjna i krótki (do 24 godzin) pobyt w szpitalu

zcsad

Szybka rekonwalescencja po zabiegu i powrót do pełnej sprawności

Dlaczego warto wybrać metodę HoLEP?

Porównując koszt procedury HoLEP z innymi dostępnymi metodami leczenia przerostu prostaty, możemy zauważyć, że jest ona wyższa od pozostałych. Poniżej przeczytaj dlaczego jednak warto ponieść wyższy koszt i zainwestować w swoje zdrowie i siebie.

1web2as

TWÓJ CZAS

Zabieg z wykorzystaniem procedury HoLEP jest metodą, która najkrócej wyłączy Cię z codziennego życia.

W pierwszej kolejności czas pobytu w szpitalu – przy metodzie z wykorzystaniem lasera holmowego trwa do 24 godzin, również czas cewnikowania po zabiegu jest najkrótszy porównując do innych metod.

Kolejnym aspektem jest czas rekonwalescencji –  powrót do pełnej sprawności, w tym również seksualnej, przy tej metodzie trwa zaledwie od 1 do 2 tygodni.

2web2as

SKUTECZNOŚĆ

Korzystając z nowoczesnego lasera holmowego możemy usunąć przerost prostaty w każdym rozmiarze (w przypadku innych małoinwazyjnych metod mamy ograniczenia). Metoda ta jest najdokładniejsza – dzięki precyzji obszaru działania lasera ryzyko konieczności ponownej operacji jest zdecydowanie najmniejsze.

3web2as

RYZYKO

Metoda HoLEP jest najmniej inwazyjną, a przez to najbardziej bezpieczną metodą usunięcia przerostu prostaty. Niebezpieczeństwo krwawienia śródoperacyjnego jest zmniejszone do minimum (według badań ambulatoryjnych wynosi ok. 0.1%).

Także ryzyko komplikacji pooperacyjnych jest najmniejsze przy tej metodzie, włączając w to ryzyko impotencji.

4web2as

PROBLEMY Z POTENCJĄ

Temat często pomijany, ale niezwykle ważny przy operacji przerostu gruczołu krokowego. Każdy zabieg związany z prostatą wiąże się z ryzykiem problemów z erekcją u mężczyzn. Procedura z wykorzystaniem lasera holmowego HoLEP jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą, która do minimum zmniejsza ryzyko impotencji po operacji (w porównaniu do klasycznej operacji chirurgicznej czy metody TURP).

W procedurze HoLEP tkankę gruczołu, która blokuje przepływ moczu, usuwa się poprzez wysokoenergetyczną, ale bezpieczną wiązką lasera holmowego.

Zabieg jest skuteczny nawet u mężczyzn z bardzo powiększoną prostatą. W czasie zabiegu usuwany jest cały fragment chorobowo zmienionego gruczołu przy jednoczesnym zachowaniu usuniętych tkanek, co pozwala na histopatologiczne zbadanie tkanki tak ważne w diagnostyce raka prostaty.

W porównaniu do starszych metod leczenia przerostu prostaty, metody laserowe a w szczególności HoLEP pozwalają na znacznie szybszą regenerację po zabiegu oraz pozwala doszczętnie usunąć przerośnięty gruczoł. Zabiegi HoLEP oceniane są w literaturze urologicznej jako bardzo skuteczne, według statystyk poniżej 2% mężczyzn wymaga ponownego leczenia przerośniętej prostaty.

Photo_2
Image

Facebook

YouTube