PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Szkolenie Ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR

Grupa ponad 30 Ratowników GOPR stawiła się w piątkowy wieczór na szkoleniu organizowanym przez zespół ortopedów Szpitala Św. Łukasza. Koordynatorem merytorycznym szkolenia był dr n. med. Roman Brzóska. Lekarze: dr n. med. Roman Brzóska, dr n. med. Roman Wiącek oraz lek. med. Wojciech Solecki omawiali zagadnienia związane z urazami powstałymi podczas uprawianiu sportów górskich. Szkolenie obejmowało tematy: urazy i schorzenia barku w praktyce – rozpoznanie i zaopatrzenie w miejscu zdarzenia, zaopatrywanie urazów stawu kolanowego –  od działań doraźnych po leczenie operacyjne, zaopatrywanie urazów kończyny górnej.

Ratownicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących problemów medycznych  powstających podczas codziennych dyżurów ratowniczych. Szpital św. Łukasza jest partnerem medycznym GOPR od 2005 roku. Organizacja szkoleń i warsztatów wspiera wiedzę i doświadczenie Ratowników GOPR, pozwalając na najwyższy poziom prowadzenia akcji ratowniczych.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim ratownikom za aktywny udział w szkoleniu oraz wykładowcom za profesjonalne przygotowanie szkolenia.

GOPR (100 of 49)GOPR (107 of 49)

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube