Relacja z biegu górskiego Leśnik (10. kwiecień 2021r.)

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Zapraszamy do relacji z zawodów biegowych LEŚNIK przekazanej przez uczestnika lek. Rafała Ringa:

10.04.2021r. odbył się, jak co roku, w Porąbce wiosenny etap biegu górskiego Leśnik (w tym roku nie były to zawody biegowe ale, zgodnie z obowiązującymi przepisami, odbył się trening na trasie zawodów Leśnik – Wiosna). Jak napisał organizator bieg ten odbywa się bez tłumów, telewizji ani samochodów do wygrania! A więc daleko od utartych szlaków. Tym razem trasa poprowadzona została głównie ścieżkami i bezdrożami masywu Bujakowskiego Gronia i Hrobaczej Łąki.

Na linię startu udaliśmy się z kolegą dr Adrianem Błasiakiem niespiesznie, ponieważ w tym roku ze względów sanitarnych start został rozłożony w czasie tak, aby nie gromadzić tłumu uczestników. Pogoda, w co trudno uwierzyć tej wiosny, sprzyjała – bez deszczu, temperatura przyjemna, chociaż w górnych partiach trasy w okolicach 700 m.n.p.m. i powyżej zalegał mokry śnieg. Ścieżki rozmiękły i wypełniły się błotem. Dotkliwie to odczuliśmy podczas stromych zbiegów, gdzie uprawialiśmy bardziej łyżwiarstwo figurowe niż górskie bieganie. Wybraliśmy średni dystans. Trasę 25 km z przewyższeniami około 1600 m pokonaliśmy w niecałe 4 godziny.

Kolejne edycje biegów górskich w cyklu Leśnik odbędą się 03.07.2021 (lato) w Szczyrku, 25.09.2021 (jesień) w Korbielowie i 04.12.2021 (zima) w Bielsku-Białej. Organizatorzy wkładają wiele wysiłku w wybór i urozmaicenie tras, których przebieg potrafi mocno zaskoczyć. Warto więc pojawić się na starcie, choćby po to, by w pamięci na dłużej pozostało wspomnienie zmagań z górską przyrodą i własnymi słabościami.

Z biegowymi pozdrowieniami,
lek. Rafał Ring

Facebook

YouTube