Relacja z akcji społecznej SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Akcja społeczna SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA już za nami!
W sobotę
26 września 2020r. blisko setka dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat odwiedziła Centrum Ortopedii Sportowej Szpitala św. Łukasza. Młodzi sympatycy sportu wraz z rodzicami mogli odbyć konsultacje przesiewowe w kierunku rozpoznania przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportu.
W ramach bezpłatnych badań, lekarze specjaliści w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu ocenili ruchomość stawów, przeprowadzili wywiad sportowy i rodzinny oraz ocenili predyspozycje fizyczne dziecka. W wyniku przeprowadzonych konsultacji najczęściej stwierdzaną nieprawidłowością było płaskostopie. W następnej kolejności wady postawy i skrzywienia kręgosłupa, gdzie zalecono kontakt z poradnią ortopedyczną lub fizjoterapeutą. W kilku przypadkach wydano rekomendację odstąpienia od uprawiania danej dyscypliny sportu i zamianę na wykonywanie tzw. sportów symetrycznych.
Organizatorzy akcji są bardzo zadowoleni z tak licznego odzewu. To cieszy, że rodzice w pełni świadomie podchodzą do zdrowego rozwoju sportowego swojego dziecka.
W udział w akcji włączył się klub piłkarski TS Podbeskidzie – zespół Ekstraklasy. Centrum Ortopedii Sportowej, w ramach którego specjaliści ortopedzi prowadzą diagnostykę i leczenie urazów sportowych u sportowców amatorów i sportowców zawodowych, współpracuje z TS Podbeskidzie. Razem,Szpital i Klub, angażują się we wspólne akcje społeczne promujące zdrowy tryb życia i wspierające postawy prozdrowotne.
Organizatorzy składają podziękowania kolegom z zespołu ortopedycznego w składzie: dr n.med. R. Brzóska, dr n.med. A. Błasiak, lek. med. W. Solecki, lek. med. Z. Dajewski, lek. med. H. Laprus, lek.med. M. Podsiadło – za profesjonalne i pogodne podejście do naszych młodych pacjentów i ich rodziców. Wielkie podziękowania również dla całego zespołu administracji – za nieocenione wsparcie i uśmiech w trakcie pilotowania procesu rejestracji i przyjęć blisko setki dzieci i ich rodziców.
Do zobaczenia w kolejnych edycjach akcji!

Facebook

YouTube