PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

RELACJA z forum techniczno-medycznego „NAPĘD na ZDROWIE”, 03.12.2016r.

20161203141852-702x336

W dniu 3 grudnia 2016r. odbyło się Forum Techniczno- Medyczne ” Napęd na zdrowie”. Celem tegorocznego Forum było zaprezentowanie kilku ważnych elementów wpływających na organizację zdrowego trybu życia. Zarówno nasz sposób odżywiania, styl życia, jak i poziom aktywności fizycznej mają decydujący wpływ nie tylko na dobre samopoczucie, ale i zdrowie. Większość z chorób cywilizacyjnych ma swoje podłoże właśnie w złym stylu życia. Temat naszej kampanii dotyczy nas wszystkich, stąd konieczność budowania świadomości, w jaki sposób możemy żyć zdrowo, komfortowo i cieszyć się życiem jak najdłużej.

Gośćmi spotkania byli m.in.:

  • p. Łukasz Szeliga – Prezes Zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o kluczowym znaczeniu motywacji w trakcie efektywnej aktywności sportowej.
  • p. Dorota Szczepanik – coach, która z wielkim zaangażowaniem udowodniła, jak zgubny wpływ na nasze życie i zdrowie ma stres, przedstawiła przyczyny i skutki takich sytuacji oraz pokazała, w jak prosty sposób można sobie ze stresem radzić (ćwiczenia krzyku drwala, tupania, czy też bzyczenia jak pszczoła w trakcie wydechu okazały się skuteczne:)
  • p. Bożena Kropka – dietetyk wskazała jak istotną rolę na nasze samopoczucie i stan zdrowia odgrywa dieta. Dzięki obserwacji swojego organizmu, badaniom i prawidłowemu, tj. odpowiedniemu dla danej osoby, odżywianiu się można uniknąć, ograniczyć, a nawet  wyleczyć liczne dolegliwości i choroby. Ogromne doświadczenie p. Bożeny w leczeniu alergii dietą bardzo zainteresowało słuchaczy i pozwoliło wyjaśnić wiele wątpliwości.
  • lek.med. Wojciech Solecki – lekarz ortopeda ze Szpitala św. Łukasza opowiedział o urazach powstałych na skutek jazdy na nartach rożnymi technikami, tj. klasyczną i carvingową. Zmiana sposobu jazdy wpłynęła w znaczny sposób na bezpieczeństwo na stokach i zachowania narciarzy i snowboardzistów podczas jazdy.
  • dr n. med. Adrian Błasiak – lekarz specjalista ortopeda ze Szpitala św. Łukasza przedstawił praktyczny wykład na temat propozycji treningu narciarskiego dla osób z uszkodzonym więzadłem ACL w kolanie.
  • p. Zbigniew Stanisławski – GOPRowiec z grupy Beskidzkiej GOPR opowiedział o 10 zasadach FIS bezpieczeństwa na stokach. Niestety, statystyki nadal pokazują, że mimo coraz większej popularności sportów zimowych, narciarze i snowboardziści nie znają podstawowych reguł bezpiecznego uprawiania sportów zimowych na stoku, co, niestety, skutkuje licznymi urazami.
  • Sport Centrum oraz przedstawicielka EUFORJA, p. Katarzyna Daniek promująca Nordic Walking, zachęcili do wstania i rozpoczęcia swojej przygody z aktywnością fizyczną dostępną dla wszystkich.
  • p. Justyna Cieplica – dietetyk, omówiła na czym polega prawidłowe żywienie i przekonała, że jest ono skuteczną metodą na zdrowie, sylwetkę i dobre samopoczucie.
  • p. Bartłomiej Konieczny – Football4pro, zaprosił wszystkich zainteresowanych do gry w piłkę nożną, ale przede wszystkim pokazał, że osiągnięcie sukcesu w sporcie wymaga samozaparcia i zaangażowania, aby później móc osiągać satysfakcjonujące wyniki.
  • Spotkaniu towarzyszyło wiele kuluarowych rozmów z prelegentami i z partnerami Forum, którzy na stoiskach wystawienniczych dzielili się swoim szerokim doświadczeniem
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI oraz do udziału w kolejnych edycjach FORÓW TECHNICZNO- MEDYCZNYCH!
Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube