PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Poradnia leczenia bólu – konsultacje dla pacjentów w zespołach bólowych o różnym pochodzeniu. Konsultacje w zakresie diagnostyki i leczenia przeciwbólowego w zespołach chorobowych kręgosłupa, stawów, głowy. Leczenie bólu w postaci kompozycji środków analgetycznych oraz drobne zabiegi niwelujące poziom bólu.

Zakres Poradni Leczenia bólu:

 • Prostokąt 29 kopia 7
  Konsultacje w zakresie diagnostyki i leczenia przeciwbólowego w zespołach chorobowych kręgosłupa
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Konsultacje w zakresie diagnostyki i leczenia przeciwbólowego w zespołach chorobowych stawów
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Konsultacje w zakresie diagnostyki i leczenia przeciwbólowego w zespołach chorobowych głowy
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Leczenie bólu w postaci kompozycji środków analgetycznych
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Drobne zabiegi niwelujące poziom bólu

Ból jest nieodłącznym elementem życia, jest sygnałem zagrożenia lub toczącej się patologii w organizmie. W tym zakresie spełnia pozytywną rolę ostrzegania i mobilizowania do działań mających na celu ochronę organizmu, leczenie, gojenie.

Ból - co warto wiedzieć

Ból przedłużający się ponad trzy miesiące został określony w medycynie jako ból przewlekły i sam w sobie jest patologią obejmującą swym zasięgiem różne sfery życia, stanowi nieobojętne obciążenie, a w zależności od natężenia powoduje początkowo zmiany określane jako obniżenie jakości życia, a dalej wyłączanie coraz większych obszarów życia z normalnego funkcjonowania, aż do różnego stopnia niesprawności – kalectwa.

Duży postęp w zakresie leczenia bólu notowany jest w ostatnich 20 latach, a stało się to za sprawą nowych odkryć w zakresie badania patofizjologii bólu, a także odkryciu nowych leków czy też nowych form i dróg aplikacji leków. Lepsza kontrola bólu nieodłącznie związana jest ze wzrastającą świadomością wśród lekarzy wszystkich specjalności, a także samych pacjentów. Ukształtowały się również nowe struktury ochrony zdrowia pod postacią specjalistycznych poradni leczenia bólu, a w niektórych ośrodkach akademickich także specjalistyczne oddziały kliniczne. Postęp merytoryczny nadzorowany jest przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, które zrzesza specjalistów różnych dziedzin medycyny. Działalność towarzystwa nadaje także kierunki rozwoju i wprowadza nowe sposoby leczenia bólu.

Dobra kontrola dolegliwości bólu jest obecnie stawiana na równi z każdym innym działaniem diagnostycznym, leczniczym czy opiekuńczym.

W codziennej praktyce leczenie bólu opiera się na wielokierunkowym działaniu opartym na dobrej, szczegółowej diagnostyce przyczyn, określeniu rodzaju i natężenia bólu, a także stałym monitorowaniu postępów w leczeniu u danego pacjenta. Oprócz szerokowachlarzowej farmakoterapii z użyciem celowanych leków przeciwbólowych i leków wspomagających, zabiegów opartych na technikach anestezjologicznych (np. blokady, neurolizy), często konieczna jest fizjoterapia oparta na różnych technikach i zabiegach fizykalnych, wsparcie psychologiczne, ale także samodyscyplina Chorego i stały nadzór nad stosowanym leczeniem przez lekarza prowadzącego.

Powyżej przedstawione zasady i zakres działań charakteryzują naszą Poradnię Leczenia Bólu, gdzie wielokierunkowe i wielospecjalistyczne działania mają przynieść jak najlepsze możliwe do uzyskania  efekty w dobrej kontroli bólu przewlekłego.

Grafik poradni

PonWtŚrCzwPtSb
Kapustka Bartosz - - 10:00 - 16:00 - - -
⌂ wróć do góry...

Zespół medyczny

Leczenie bolu

lek. med.

Kapustka Bartosz
Specjalista neurochirurgii
⌂ wróć do góry...

Cennik usług

PoradniaBadanieCena
Leczenie boluPORADNIA LECZENIA BÓLU – Konsultacja200 zł

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

Dane kontaktowe


ul. Bystrzańska 94B,
43-309 Bielsko-Biała
rejestracja@lukasza.pl
+48 33 819 95 10
Godziny pracy rejestracji:
Poniedziałek-Piątek:
07:00-19:00

Sobota-Niedziela:
nieczynne

Rejestracja


Ogólna
+48 33 819 95 10

Tow. ubezp.
+48 33 819 95 70

Rezonans magn.
+48 33 819 95 71

Zabiegi oper.
+48 33 819 95 24

Izba przyjęć
+48 33 819 95 23

Opieka pohospitalizacyjna


+48 660 687 940

© 2021 Szpital św. Łukasza. Bielsko-Biała.
All Rights Reserved. Projekt i realizacja strony Agencja InterAktywni

Wielospecjalistyczny Szpital w Bielsku-Białej. Nowoczesny budynek z kompleksowym zapleczem diagnostycznym, wysoko wykwalifikowaną kadrą i oddziałem szpitalnym.

ul. Bystrzańska 94B, 43-309 Bielsko-Biała

Godziny pracy rejestracji:

Poniedziałek-Piątek 07:00-19:00
Sobota-Niedziela nieczynne

REJESTRACJA

Ogólna+48 33 819 95 10
Tow. ubezp.+48 33 819 95 70
Zabiegi oper.+48 33 819 95 24
Izba przyjęć+48 33 819 95 81

OPIEKA POHOSPITALIZACYJNA

© 2023 Szpital św. Łukasza. Bielsko-Biała. All Rights Reserved. Projekt i realizacja strony Agencja InterAktywni

Facebook

YouTube