zezie obraz widziany przez każde oko oddzielnie różni się od siebie. W takiej sytuacji mózg, który odpowiada za przetworzenie tych obrazów, nie jest w stanie złożyć ich w jedną całość. Wtedy pojawia się dwojenie. Obrazy w zależności od typu zeza mogą znajdować się obok siebie, jeden pod drugim albo być przesunięte pod różnym kątem względem siebie. Jest to odczucie nieprzyjemne i bardzo uciążliwe, zatem organizm uruchamia mechanizmy obronne. U dorosłych podwójne widzenie jest często niwelowane kompensacyjnym ustawieniem głowy jak skręcenie twarzy lub przechylenie głowy. Jest to zawsze pozycja, w której dwojenie jest mniejsze lub nie występuje. Czasem konieczne jest stałe zasłonięcie jednego oka. W przypadku dzieci natomiast jest to głównie tłumienie jednego z obrazów, co w efekcie prowadzi do rozwoju niedowidzenia.

Zakres usług Oddziału Okulistycznego – Chirurgia zeza i powiek

 • Prostokąt 29 kopia 7
  Usunięcie zmiany powieki z przesunięciem płata skóry
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Chirurgiczna korekcja zeza
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Operacja odwinięcia powieki dolnej
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Operacja opadnięcia powieki górnej
 • Prostokąt 29 kopia 7
  Operacja podwinięcia powieki dolnej

Informacje ogólne – Chirurgia okulistyczna

W każdym przypadku lekarz przeprowadza kwalifikację do określonego zabiegu podczas konsultacji ambulatoryjnej. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent odbywa konsultację anestezjologiczną podczas której anestezjolog określa rodzaj znieczulenia oraz informuje pacjenta o szczegółach związanych z okresem okołooperacyjnym.

Przygotowanie przed zabiegami

Webinar – Życie bez okularów – korekta wad wzroku

JUŻ W TĄ ŚRODĘ (3 marca br.) – GODZINA 18:00
Bezpłatny webinar na temat korekty wad wzroku.

Korekcja wad wzroku po 45 roku życia? – nowe życie bez okularów

Już 3 marca, o godzinie 18:00, dr n. med. Bogumił Wowra oraz lek. med. Aneta Pilny-Brzóska opowiedzą podczas transmisji na żywo o chirurgii refrakcyjnej, czyli skutecznej i bezpiecznej metodzie polegającej na wymianie soczewki oka i pozwalającej cieszyć się życiem bez okularów!

Zespół medyczny

Okulistyka

lek. med.

Furmańczuk Anna
Specjalista okulista i okulista dziecięcy
Okulistyka

dr n. med.

Wowra Bogumił
Specjalista okulista
⌂ wróć do góry...

Facebook

YouTube