PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Nowoczesny laser holmowy HoLEP w Szpitalu św. Łukasza

Laserowa enukleacja prostaty (HO-LEP)

W ostatni piątek kolejni Pacjenci z przerostem prostaty zostali zoperowani w oddziale urologicznym Szpitala św. Łukasza. Operacje przeprowadzono z użyciem lasera wysokiej mocy w technologii mikro-pulse z długością fali 2100nm. Technologia mikropulsowa zapewnia wysoką precyzję cięcia oraz skuteczność i bezpieczeństwo w zabiegach endoskopowych. Wysoka moc lasera pozwala na skrócenie czasu trwania zabiegu oraz zapewnia doskonały efekt hemostatyczny ograniczając ryzyko krwawienia w okresie okołooperacyjnym.

Operacja HoLEP

Cystolitotrypsja laserowa – kruszenie kamieni pęcherza moczowego

Wysokoenergetyczne lasery holmowe posiadają podwójny efekt foto-termiczny i foto-mechaniczny krusząc kamienie w pęcherzu i innych miejscach układu moczowego. Wysoki stopień precyzji uderzenia wiązki laserowej energii pozwala na redukcję możliwości termicznego uszkodzenia otaczających tkanek.

Szpital św. Łukasza posiada doświadczenie w operacjach małoinwazyjnych w wielu obszarach specjalności. Chirurgia krótkoterminowa to korzyść dla pacjenta, polegająca na bardzo szybkim powrocie do domu i do normalnych aktywności. Zespół lekarzy Szpitala św. Łukasza specjalizuje się w procedurach małoinwazyjnych, tym bardziej cieszymy się z faktu wyposażenia szpitala w nowoczesne zaplecze techniczne do wykonywania Laserowych operacji prostaty i kruszenia kamieni moczowych. W operacjach laserowych specjalizują się urolodzy dr n. med. Rafał Bogacki i dr n. med. Bartosz Muskała.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube