PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

„Nowoczesny gips” – System HM Cast w Szpitalu św. Łukasza

????‍????????‍????Innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania to coś, czego lekarze specjaliści Szpitala św. Łukasza stale poszukują.

???? Elastyczne, oddychające i znacznie lżejsze unieruchomienie kończyny w przypadku złamaniu zamiast twardego i ciężkiego gipsu? Teraz to możliwe ‼️

???? System HM CAST to pierwszy ortopedyczny system unieruchamiania rurowego zaprojektowanym ze specjalnych materiałów, który pozwala pacjentom zachować codzienną higienę, brać prysznic lub wchodzić do basenu bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia. HM Cast jest wykonany z tkanin poliestrowych i spandexu zaimpregnowanego żywicą polimerową (materiały przyjazne skórze, hipoalergiczne). Sposób tkania zapewnia odpowiednią wentylację, ograniczając nieprzyjemny zapach i swędzenie. System jest elastyczny i dopasowuje się do kształtu ciała pacjenta, dzięki czemu nie ma ryzyka powstania punktu ucisku. HM CAST pozwala na przenikanie promieni rentgenowskich, co pozwala na weryfikację procesu gojenia się w każdej chwili. Okres zrostu kości nie musi wiązać się z ograniczeniami. Aktywność fizyczna, praca zawodowa, wyjazd wakacyjny, basen, prysznic – z HM CAST nie trzeba już z tego rezygnować, mimo złamania.

Zobacz film Szpitala św. Łukasza z prezentacją zakładania systemu HM CAST.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube