PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Gdy dziecko słyszy, ale nie rozumie – zaburzenia przetwarzania słuchowego

Dobre słyszenie jest podstawą efektywnego komunikowania się i uczenia. Czy wiesz, że aż 30% dzieci z dysleksją oraz 40-50% dzieci z trudnościami w nauce ma zaburzenia przetwarzania słuchu? Jeśli Twojemu dziecku nauka czytania/pisania, języków obcych przychodzi z trudem, nie może skupić uwagi, ma problemy w rozumieniu mowy w hałasie/nauczyciela w klasie, to należy sprawdzić, czy przyczyną trudności nie są zaburzenia przetwarzania słuchowego APD. Umów się na diagnozę w Szpitalu św. Łukasza i sprawdź ryzyko zaburzeń u dziecka.

neuroflow w szpitalu sw lukasza

Terapia Neuroflow ATS® jest aktywną formą treningu, który odbywa się on-line na specjalnie do tego stworzonej platformie internetowej. Program pozwala na dostosowanie tempa i ćwiczeń do potrzeb dziecka i możliwości rodziców. Program jest dostosowany dla dzieci od wieku przedszkolnego do młodzieży.

Korzyści z treningu to:

  • Lepsze słyszenie mowy w hałasie
  • Poprawa wyników w nauce
  • Wydłużenie pamięci i uwagi słuchowej
  • Rozwój mowy i komunikacji werbalnej
trening neuroflow w szpitalu sw. łukasza

DLACZEGO WYMAGAJĄCY TRENING JEST SKUTECZNY?

To jak efektywnie mózg przetwarza bodźce słuchowe, wpływa na łatwość przyswajania wiedzy i komunikowania się. Nie ma innej drogi by osiągnąć mistrzowski poziom w danej dziedzinie, jak regularne ćwiczenia z coraz większym poziomem trudności, ale takim który motywuje, ale nie deprymuje. Neuroflow ATS® to unikalny trening słuchowy, który jest sprofilowany odmiennie dla każdego z podtypów klinicznych zaburzeń przetwarzania słuchowego (APD) i oparty na rzetelnych badaniach naukowych.

Jeśli chcesz sprawdzić czy u Twojego dziecka występują zaburzenia przetwarzania słuchowego – zgłoś się do poradni neurologopedycznej Szpitala św. Łukasza.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube