PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Lekarze oddziału ortopedii Szpitala św. Łukasza wystąpili w czasie 18 Kongresu Ortopedycznego ESSKA w Glasgow

W dniach 9-12 maja 2018r. w Glasgow w Wielkiej Brytanii, odbyła się osiemnasta cykliczna konferencja ortopedyczna ESSKA (European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy).

To największe cykliczne wydarzenie w europejskiej ortopedii zgromadziło ponad 3200 lekarzy z Europy i innych kontynentów. Bielscy ortopedzi ze Szpitala św. Łukasza zaprezentowali szereg wykładów. Bogaty program naukowy konferencji był uzupełniony o podsumowania działalności naukowej towarzystwa jak również jego poszczególnych sekcji.

Dr n. med. Roman Brzóska – kierownik ośrodka Barku i Kończyny Górnej (SULD) Szpitala św. Łukasza, podsumował swoją kadencję przewodniczącego sekcji Barkowej ESA-ESSKA.

Pod jego przewodnictwem, sekcja ESA angażowała się w szereg aktywności naukowych organizując między innymi międzynarodowe sympozjum ortopedyczne w jesieni ubiegłego roku (ESA-ESSKA 2017 Kraków). Praca sekcji barkowej została wyróżniona otrzymując nominację do nagrody za działania na polu edukacyjnym. W gronie wyróżnionych znalazło się również Niemieckie Towarzystwo Artroskopowe (AGA) oraz Polskie Towarzystwo Artroskopowe (PTA). Nagrodę w tej kategorii odebrał Prezes PTA. To wyjątkowe wyróżnienie dla polskiej ortopedii. Szpital św. Łukasza gratuluje wszystkim polskim ortopedom zaangażowanym w działalność naukową towarzystwa.

2018_1_ESA2018_4_ESA2018_3_ESA180510_Glasgow

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube