PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Nowe świadczenie – Laserowe usuwanie pajączków

Wraz z rozpoczęciem roku 2023 zakres świadczeń Poradni Chirurgii Naczyniowej Szpitala św. Łukasza został rozszerzony o nowy zabieg laserowego zamykania i usuwania naczynek, dolegliwości określanej medycznie jako teleangiektazje, a w powszechnym języku znanej pod nazwą pajączki.

Pajączki na ciele, szczególnie w widocznych miejscach, to dla wielu osób drażliwa kwestia, która często przekłada się na samopoczucie, akceptację własnego ciała czy swobodę w wyborze ubioru. Z problemem zmagają się przede wszystkim kobiety, ale nie jest to dolegliwość ściśle przypisana do jednej płci, doświadcza jej również spory odsetek mężczyzn. Przyczynę ich powstawania mogą stanowić uwarunkowania genetyczne, czynniki środowiskowe oraz inne choroby.

Zabieg występujący pod wieloma nazwami m. in. laserowe zamykanie naczynek, laserowe usuwanie naczynek, laserowe usuwanie pajączków, laserowa obliteracja naczynek, laserowa obliteracja pajączków - to nieinwazyjna, precyzyjna i skuteczna metoda leczenia przy użyciu wiązki laserowej pajączków występujących na nogach, twarzy lub w innych miejscach na ciele. W uproszczeniu można powiedzieć, że zabieg polega na termicznym zamknięciu naczynek „strzałem” lasera.

Ponieważ zabieg jest precyzyjny i nie pozostawia trwałych śladów może być z powodzeniem stosowany do usuwania pajączków z nóg, twarzy, ramion i innych części ciała. Po jego wykonaniu można od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

W skrócie o laserowym usuwaniu pajączków:

Efekt

Usunięcie pajączków tj. drobnych, popękanych naczynek na skórze.

Czas trwania zabiegu

około 20 min.

Powrót do normalnego funkcjonowania

Nie ma wpływu na codzienne funkcjonowanie. Po zabiegu mogą pojawić się przejściowe zaczerwienienia skóry.

Jak często powtarzać?

W przypadku dużej ilości pajączków może być konieczne powtórzenie zabiegu. Efekt zabiegu jest trwały, stare zmiany nie nawracają, jednak mogą pojawić się nowe.

Szpital św. Łukasza w Bielsku-Białej realizuje szeroką gamę świadczeń w zakresie leczenia oraz usuwania żylaków i pajączków. Dowiedz się więcej, wejdź w TEN LINK lub kliknij w poniższy obrazek.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube