Laserowe leczenie żylaków – małoinwazyjny zabieg.

Małoinwazyjny, bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg leczenia żylaków, który może być stosowany w każdym stadium niewydolności żylnej. W odróżnieniu od bolesnej operacji chirurgicznej (tzw. stripping) nie wymaga on długiego okresu rekonwalescencji, a pacjent ma większy komfort w trakcie i po zabiegu.

Termoablacja żylaków metodą laserową – to metoda ograniczająca ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych bezpośrednio po zabiegu. Zabieg zazwyczaj trwa o połowę krócej niż w przypadku tradycyjnej chirurgicznej metody i nie przekracza 60 minut. Pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu, co znacznie podnosi komfort samopoczucia po zabiegu. Metoda polega na  wyłączeniu z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, powodując tworzenie żylaków. Usuwa się nie tylko same żylaki, ale też przyczynę ich powstania. W tym celu wykorzystywana jest energia lasera. Lekarz pod kontrolą aparatu USG nakłuwa żyłę, wprowadza do niej cewnik, a następnie wsuwa do niego światłowód. Uruchamia laser i zaczyna stopniowo wysuwać cewnik z żyły wraz ze światłowodem. Energia lasera jest absorbowana przez hemoglobinę, co powoduje termiczne uszkodzenie wewnętrznej powierzchni niewydolnej żyły. W efekcie następuje jej obkurczenie i całkowite zamknięcie. Po wykonaniu zabiegu lekarz zakłada pacjentowi opatrunek uciskowy, który powinien być noszony przez tydzień.

Laserowe leczenie żylaków wymaga jedynie niewielkiego nacięcia skóry i nakłucia żyły, zatem po operacji pozostaje jedynie niewielki ślad. Pacjent nie wymaga hospitalizacji i do normalnej aktywności może powrócić już po dwóch dniach.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla pacjentów, którzy chcą się poddać takiemu leczeniu. Laseroterapia jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego, ponieważ eliminuje konieczność wykonania cięcia w pachwinie, nie pozostawia widocznej blizny oraz ogranicza ryzyko występowania krwiaków.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube