Laserowa Enukleacja Prostaty Laserem Holmowym (HO-LEP) w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej

Laserowa enukleacja prostaty laserem holmowym (tzw: HoLEP) to minimalnie inwazyjna operacja przerośniętego gruczołu krokowego (łagodny rozrost prostaty – BPH). W Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej enukleację prostaty wykonuje się przy pomocy lasera diodowego lub lasera holmowego. Lekarz specjalista urologii wspólnie z pacjentem wybiera najkorzystniejszą formę wykonania tej operacji. Wg aktualnych standardów urologicznych zabieg laserem holmowym (HoLEP) jest najlepszym standardem w usuwaniu przerośniętej tkanki gruczołu krokowego (prostaty).

W procedurze Ho LEP tkankę gruczołu, która blokuje przepływ moczu, usuwa się poprzez wysokoenergetyczną, ale bezpieczną wiązką lasera holmowego. Zabieg jest skuteczny nawet u mężczyzn z bardzo powiększoną prostatą.

W czasie zabiegu usuwany jest cały fragment chorobowo zmienionego gruczołu przy jednoczesnym zachowaniu usuniętych tkanek, co pozwala na histopatologiczne zbadanie tkanki tak ważne w diagnostyce raka prostaty.

W porównaniu do starszych metod leczenia przerostu prostaty, metody laserowe a w szczególności Ho Lep pozwala na znacznie szybszą regenerację po zabiegu oraz pozwala doszczętnie usunąć przerośnięty gruczoł.

Zabiegi HoLEP oceniane są w literaturze urologicznej jako bardzo skuteczne. Według statystyk poniżej 2% mężczyzn wymaga ponownego leczenia przerośniętej prostaty.

Zabieg enukleacji prostaty laserem holmowym to:

  • Całkowite usunięcie gruczolaka stercza energią lasera wg najnowszych standardów światowych w urologii
  • Zmniejszone do minimum ryzyko krwawienia śródoperacyjnego
  • Ograniczony i krótki okres obowiązkowego cewnikowania po zabiegu
  • Szybki i odczuwalny efekt urodynamiczny – przepływ moczu i komfort w czasie mikcji (oddawania moczu)
  • Operacja minimalnie inwazyjna i krótki (do 24 godzin) pobyt w szpitalu
  • Szybka rekonwalescencja po zabiegu i powrót do pełnej sprawności
Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube