PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

LASER DIODOWY (czerwony) – skuteczny sposób leczenia łagodnego przerostu prostaty.

Laserowa metoda operacji prostaty różni się od klasycznej metody. Klasyczna operacja prostaty (TURP) przeprowadzana jest elektroresektorem, lekarz urolog przy użyciu pętli diatermicznej wycina tkankę gruczołu krokowego w fragmentach.

Nowoczesne zabiegi z zastosowaniem lasera czerwonego pozwalają na precyzyjne, pod kontrolą wzroku usunięcie całej masy gruczołu krokowego (tzw. Enukleacja). Wyłuszczenie tkanki gruczołowej przy użyciu lasera czerwonego zapewnia lepsze wyniki pooperacyjne, w tym lepszy strumień moczu i dużo mniejsze dolegliwości pooperacyjne. Zastosowanie wiązki laserowej do operacji gruczołu krokowego pozwala na ograniczenie do minimum ryzyka.

Laserowa operacja prostaty to:

  • minimalne krwawienie,
  • minimalne ryzyko transfuzji krwi,
  • minimalne ryzyko konieczności płukania pęcherza po zabiegu,
  • krótki czas cewnikowania,
  • krótki czas hospitalizacji,
  • brak ryzyka wystąpienia zespołu poresekcyjnego.

Powikłania okołooperacyjne stanowią stosunkowo niski odsetek,  efekty urodynamiczne zabiegów z użyciem lasera diodowego są podobne do uzyskiwanych w klasycznym TURP, jednakże płyną z nich dodatkowe korzyści. Zabiegi urologiczne z użyciem lasera czerwonego są bezpieczniejsze dla pacjenta i pozwalają na krótki pobyt pacjenta w szpitalu i szybki powrót do normalnej aktywności.

IMG_3456IMG_3436

Przychodnia urologiczna

 

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube