PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Kolejne Międzynarodowe Sympozjum Ortopedyczne współorganizowane przez Klinikę Świętego Łukasza zakończone

Program naukowy konferencji powstał w oparciu o doświadczenie kliniczne komitetu naukowego. Prof. dr hab. n. med. Marek Napiontek z Ortop Polikliniki w Poznaniu oraz dr n. med. Tomasz Bienek i  dr n. med. Bogusław Sadlik ze Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej wspólnie opracowali program naukowy oraz zaprosili ciekawe grono wykładowców. Tematem sympozjum były zagadnienia z zakresu chirurgii ortopedycznej stopy i stawu skokowo-goleniowego.

Dwudziesto siedmio osobowe grono wykładowców z Polski i Europy zadbało o to aby wśród uczestników rozgorzały ciekawe dyskusje, wymiana poglądów i własnych doświadczeń w związku z szeroko omawianymi aspektami teoretycznymi i praktycznymi głównego tematu. Wśród poruszanych zagadnień wykładowcy skupili się na obszarach:

  • Leczenie urazów stopy
  • Stopa płasko-koślawa i Przodostopie
  • Chirurgia małoinwazyjna stopy
  • Leczenie ścięgna Achillesa
  • Niestabilność stawu skokowego

Konferencja składała się z paneli teoretycznych przeplatanych dyskusjami, oraz z filmów instruktażowych w których wykładowcy opisywali swoje doświadczenia i techniki operacyjne w określonych zagadnieniach. Niebawem, na stronie sympozjum (www.ortopedia2018.pl) zostanie opublikowana fotorelacja z wydarzenia.

Dziękujemy uczestnikom i wykładowcom za współtworzenie dobrej naukowej atmosfery i owocne obrady!

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube