PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Kolejna edycja szkolenia implantacji matryc hialuronowych w Biologicznym Ośrodku Rekonstrukcji Stawów

W dniach 24-25 października 2017r. w Szpitalu św. Łukasza odbyła się kolejna edycja szkolenia na temat biologicznych metod rekonstrukcji stawów.

W kolejnej już edycji szkolenia „Uzupełnianie ubytków chrzęstnych metodami artroskopowymi – matryca HYALOFAST” uczestniczyła kilkuosobowa grupa lekarzy z Meksyku. Koordynatorem merytorycznym 2 dniowego szkolenia był dr n. med. Bogusław Sadlik – kierownik ośrodka Biologicznej Rekonstrukcji Stawów działającego w ramach oddziału ortopedii Szpitala Świętego Łukasza w Bielsku-Białej. Chirurdzy omawiali m.in.: patofizjologię i patomechanikę najczęstszych uszkodzeń chrzęstnych w stawie kolanowym oraz dostępne metody uzupełnienia tych ubytków tkanki chrzęstnej. W ramach ćwiczeń praktycznych ortopedzi mieli możliwość opracowania ubytku chrzęstnego oraz przećwiczenia manewrów manualnych koniecznych do opanowania w celu zrealizowania tej złożonej procedury naprawczej. Ćwiczenia praktyczne były prowadzone w innowacyjnym ARTHRO-LAB’ie pozwalającym na realne odtworzenie warunków anatomicznych podobnych do tych w kolanie ludzkim.

Drugiego dnia kursu odbyła się transmisja zabiegów „na żywo” z bloku operacyjnego na salę multimedialno-konferencyjną. Operator, dr Sadlik, w sposób obszerny komentował poszczególne etapy zabiegów implantacji matryc hialuronowych, a uczestnicy szkolenia mogli w każdej chwili zadawać pytania odnośnie nurtujących ich kwestii.

IMG_0839IMG_083420171025_154846

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim lekarzom za aktywny udział w szkoleniu.

 

Klinika św. Łukasza zaprasza do udziału w kolejnych edycjach szkolenia!

 

www.iortopedia.pl/szkolenia

www.bjrd.pl

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube