PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

ESSKA Fellowship w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej

W dniach 7-11 stycznia 2019, Szpital św. Łukasza w Bielsku-Białej, jako akredytowane Centrum Szkoleniowo-Dydaktyczne ESSKA, gościł kolejnego lekarza, tym razem w ramach programu ESSKA Alwin Jager Senior Fellowship.

Efthymios Andreadis z Grecji mógł przyjrzeć się pracy dra n. med. Romana Brzóski. Miał również możliwość podzielenia się własnymi badaniami i obserwacjami, dzięki czemu Szpital św. Łukasza po raz kolejny stał się międzynarodową areną wymiany wiedzy i doświadczeń w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

ESSKA (European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy) to działające od niemal czterdziestu lat stowarzyszenie, skupiające chirurgów ortopedów oraz naukowców z pokrewnych dziedzin.

W swojej ofercie ESSKA ma aktualnie kilkanaście różnych programów szkoleniowych skierowanych do lekarzy ortopedów, pragnących doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia pod okiem najlepszych europejskich specjalistów.

Czas trwania stypendiów to od jednego do czterech tygodni, podczas których najlepsi z aplikujących kandydatów, odwiedzają jeden lub kilka akredytowanych ośrodków. Podczas pobytu mają szansę obserwować pracę wybitnych specjalistów, zajmujących się schorzeniami i urazami narządu ruchu, poznać nowe, innowacyjne, techniki leczenia operacyjnego oraz wziąć czynny udział w sesjach i dyskusjach naukowych.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube