Serdecznie zapraszamy na nasz blog poświęcony zdrowiu i zdrowemu stylowi życia – infoBOX Warto Wiedzieć

Znajdą tutaj Państwo przydatne i ciekawe informacje z zakresu zdrowego trybu życia, medycyny, promocji zdrowia, sportu oraz wiele więcej… Gorąco zachęcamy do lektury 🙂

czytaj...

Czym są haluksy?

Nie dawno prezentowaliśmy Wam program telewizyjny, w którym omawiany był problem haluksów. Dzisiaj przybliżymy ten problem, zaczynając od podstaw - czym są haluksy.
czytaj...

Kierunek Zdrowie – Nowe metody leczenia haluksów

Nowa metoda leczenia haluksów w Szpitalu św. Łukasza - Program TVS - KIERUNEK ZDROWIE
czytaj...

O prawidłowym korzystaniu z kul – cz. I

Może się to komuś wydawać błahostką, niewiele znaczącym elementem procesu powrotu do pełni sprawności. Nic bardziej mylnego. Nabycie umiejętności prawidłowego poruszania się z pomocą kul jest niezwykle ważne po urazach w obrębie kończyny dolnej. Nie tylko tych spektakularnych, kończących się ingerencją chirurga.
czytaj...

Przez skórna mini inwazyjna metoda korekcji palucha koślawego (halluksów)

Przez skórne mini inwazyjne zabiegi ortopedyczne z zastosowaniem nowoczesnych mikro chirurgicznych narzędzi.
czytaj...

Jak działa rezonans magnetyczny?

Dzisiaj odrobina "wiedzy naukowej" 😉 czyli na jakiej zasadzie działa badanie rezonansem magnetycznym...
czytaj...

USG ciążowe 3D i 4D

Nasza Poradnia Ginekologiczna zapewnia kompleksową opiekę dla kobiet w ciąży  Dlatego chcą zapewnić wszystkim przyszłym mamom (i tatom oczywiście też) jak najwyższą jakość usług wyposażyliśmy gabinet w nowoczesny aparat USG Voluson 3D/4D.
czytaj...

Badania Prenatalne

W ramach Poradni Ginekologicznej Szpitala św. Łukasza działa pracownia ultrasonograficzna 3D/4D prowadząca badania prenatalne.
czytaj...

Na czym polega badanie USG?

Dzisiaj trochę podstaw odnośnie badania USG  Na czym to tak naprawdę polega i jak to działa ?  BADANIE ULTRADŹWIĘKAMI W aparatach USG wykorzystujemy do badania fale ultradźwiękowe.Są to wysokiej częstotliwości fale dźwiękowe, znajdujące się powyżej skali słyszalności człowieka. Przetwornik wysyła falę dźwiękową o wysokiej częstotliwości w kierunku tkanek w ciele.Taka fala odbija się echem i
czytaj...

Czym się kierować wybierając buty do biegania?

Twoje nogi najlepiej Ci powiedzą, które buty są najlepsze dla Ciebie. Podstawowa zasada? Musisz się w nich czuć dobrze! Jednak poniżej pokażemy Ci kilka innych bardzo ważnych zasad doboru obuwia...
czytaj...

Syndrom biurowy – problemy pracy z komputerem

Pracujesz dużo z komputerem? Pamiętaj o prawidłowej postawie, podstawowych zasadach oraz właściwym ustawieniu miejsca pracy aby uniknąć wielu problemów zdrowotnych...
czytaj...

RETRANSMISJA – Czy komórki macierzyste mogą wyleczyć chore kolano? – WEBINAR

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z naszego ostatniego webinaru online na temat wykorzystania komórek macierzystych w ortopedii.
czytaj...

Problemy z chrapaniem – relacja wideo z darmowego webinaru.

Materiał wideo z naszego bezpłatnego webinaru na temat problemów z chrapaniem i bezdechu sennego, który odbył się 21 maja 2018r.
czytaj...

Najczęstsze objawy alergii

Problem alergii dotyczy zwłaszcza bardzo dużego odsetka dzieci, dlatego jeśli zauważysz niepokojące objawy...
czytaj...

Alergia czy przeziębienie?

Wiosna, maj, kwitnące kwiaty, drzewa, trawy.... Czyli najgorszy czas dla każdego alergika 😉
czytaj...

10 pytań do lekarza ortopedy !!

10 pytań, które powinieneś zadać lekarzowi ortopedzie przed decyzją o zabiegu
czytaj...

Jak zadbać o prawidłową postawę dziecka ?

Przygotowaliśmy dla Was mały poradnik jak zadbać o prawidłową postawę Waszych pociech.
czytaj...

Grypa czy przeziębienie ??

???? Sezon chorobowy w pełni ????   Jak z Waszym zdrowiem przy obecnie panującym „sezonie grypowym” ? Udało Wam się ustrzec w tym roku przeziębienia lub grypy? Przygotowaliśmy dla Was małą ściągę jak można odróżnić objawy grypy od zwykłego przeziębienia.      
czytaj...

Choroby Zatok – przyczyny, objawy i leczenie

Choroby zatok należą do najczęstszych dolegliwości ze strony dróg oddechowych. Najczęściej występują u osób cierpiących na różnego rodzaju postaci niedrożności nosa, chociażby z krzywą przegrodą nosową. Są związane głównie z infekcją na różnym tle i przebiegającym w konsekwencji procesem zapalnym.
czytaj...

III migdał – dlaczego u dzieci dochodzi do przerostu?

Trzeci migdał to taki „strażnik”, który broni nas przed infekcjami. Znajduje się w gardle, za podniebieniem i niestety nie widać go „gołym okiem”. Jeśli jest niewielki, jego obecność jest pozytywna. Chroni wówczas organizm dziecka przed wnikającymi do dróg oddechowych zarazkami. Jeśli jednak jest zbyt duży, może być sprawcą wielu kłopotów.
czytaj...

Nowoczesna Laryngologia – metody badania gardła

ENT Viewer bezpieczna i niebolesna metoda badania gardła. Umożliwia obrazowanie III migdałka za pomocą kamery.
czytaj...

Wewnątrzżylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowych (RF)

Małoinwazyjna procedura cechująca się wysokim współczynnikiem skuteczności – 97,4%, oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji i powrotu pacjenta do normalnej aktywności.
czytaj...

Laserowe leczenie żylaków – małoinwazyjny zabieg.

Małoinwazyjny, bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg leczenia żylaków. W odróżnieniu od bolesnej operacji chirurgicznej (tzw. stripping) nie wymaga on długiego okresu rekonwalescencji, a pacjent ma większy komfort w trakcie i po zabieg
czytaj...

Co sprzyja pojawianiu się żylaków?

Schorzenie przewlekłej niewydolności żylnej występuję średnio u 36% kobiet oraz 28% mężczyzn, a w populacji powyżej 60 roku życia – nawet u 60% badanych.
czytaj...

Badanie USG Doppler w diagnostyce żylaków kończyn dolnych

Badanie dopplerowkie (USG Dopplera) stosowane jest w leczeniu i diagnostyce chorób naczyń. Jest to badanie obrazowe, które umożliwia zmierzenie przepływu krwi w żyłach i tętnicach, pozwala na zmierzenie ich przekroju i wydajności. Badanie pozwala zobaczyć, w którym miejscu krew płynie wolniej lub szybciej, a gdzie dochodzi do cofania krwi.

Facebook

YouTube