PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Elena Farkas Kalamus dyplomowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną

Elena Farkas-Kalamus, fizjoterapeutka z zespołu Rehabilitacji św. Łukasza, po zdaniu egzaminu prowadzonego przez PTUG uzyskała w ubiegłą sobotę tytuł dyplomowanego Terapeuty Uroginekologicznego.

Szkolenie podyplomowe z zakresu "Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej" składało się z V modułów trwających 136 godzin, VI - ostatni moduł, był modułem egzaminacyjnym. Cykl szkoleń stworzony we współpracy lekarzy ginekologów i uroginekologów z fizjoterapeutami zajmującymi się pacjentami z problemami funkcjonalnymi w obrębie miednicy mniejszej.

Do zespołu wykładowców przeprowadzających szkolenie należą

dr n. med. Paweł Szymanowski, dr Katarzyna Szepieniec, dr n.k.f. Anna Rojek, mgr Iwona Mazur - Ważny, mgr Agnieszka Wierciak, oraz mgr Barbara Langman.

Fizjoterapia uroginekologiczna polega w szczególności na przywróceniu równowagi mięśniowo-powięziowej w obszarze miednicy mniejszej. Pomaga w schorzeniach takich jak nietrzymanie moczu i stolca, obniżenie narządów miednicy mniejszej, jej stosowanie jest polecane również przy endometriozie oraz problemach bólowych.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube