PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Lekarze Szpital św. Łukasza uczestnikami Mistrzostw Lekarzy w Triathlonie – X Frydman Triathlon

Dnia 30 czerwca lekarze ze Szpitala św. Łukasza, w składzie Dr Adrian Błasiak, Dr Rafał Ring oraz dr Mikołaj Podsiadło,  wystartowali w Mistrzostwach Lekarzy w Triathlonie w ramach X Frydman Triathlonu organizowanego we Frydmanie na Spiszu.

Triathlon, w którym nasza reprezentacja występująca w nieformalnej drużynie założonej przed rokiem przez dra Błasiaka TriMed Podbeskidzie, rozgrywany był na dystansie olimpijskim, a więc najbardziej klasycznym.

Składa się na niego 1500 m pływania w wodach otwartych (tutaj jeziora Czorsztyńskiego), 40 km wyścigu rowerowego (tym razem po wzgórzach i podjazdach podtatrza)  oraz 10 km biegu (tu w okolicach wioski Frydman).

Mimo temperatury sięgającej w słońcu ponad 50°C, lekarzom Szpitala św. Łukasza udało się wywalczyć trofea i tytuły:

Dr Mikołaj Podsiadło  – Mistrza Polski Lekarzy na 1. miejscu podium,

Dr Adrian Błasiak  – 2 wicemistrz Polski na miejscu 3.

Dr Rafał Ring docierając na metę niewiele później także zaprezentował świetną formę i determinację w dobrej kondycji prezentując się na finiszu.

W szampańskiej atmosferze wspólnie stojąc na podium odśpiewaliśmy zagrany na naszą cześć Mazurek Dąbrowskiego i pełnymi piersiami krzycząc ,,Jeszcze Polska nie zginęła” manifestowaliśmy radość z sukcesu i ciężkiej pracy minionych miesięcy. Mieszkańcy oraz zawodnicy pod sceną spontanicznie dołączyli do śpiewu co stworzyło klimat ogólnej jedności i radości z samego sportu – bo czyż nie o to chodzi by po prostu się ruszać?

Sygnał puszczony z podium przez naszą reprezentację do lekarzy startujących w tej dyscyplinie w całej Polsce był jasny – w tym roku nie ma lepszej drużyny w tym kraju, a kto wie co pokaże przyszłość!

Link do zawodów

https://www.facebook.com/FundacjaFrydmanTriathlon/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDPwn0hzE3CUmUNcrd3-JKRlI0sdj1yRq52FijY_UAEBdXtwg28eX_Li9WW29r9qMoxJO5tdHfr8hWk

http://www.frydmantri.pl

Serdecznie gratulujemy sportowego ducha walki i wyników.

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube