PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Godziny pracy
Poniedziałek
09:30 - 13:00
Umów się na wizytę
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
lek. med. Skarysz Karolina
Ortopedia

Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Swoje szkolenie specjalizacyjne rozpoczęła w 2015 roku w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Megrez Sp. z o.o w Tychach, a następnie kontynuowała je w latach 2020-2021 w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, w Oddziale Chirurgii Kończyny Górnej. Państwowy Egzamin Specjalizacyjny złożyła w październiku 2021r. Obecnie w Szpitalu Św. Łukasza w Bielsku-Białej zajmuje się traumatologią narządu ruchu w leczeniu chirurgicznym i zachowawczym, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności i widzę w zakresie chirurgii kończyny górnej i chirurgii artroskopowej pod kierownictwem dr Romana Brzóski.

W ramach Poradni Urazowo-Ortopedycznej zajmuje się leczeniem zachowawczym chorób układu ruchu, kwalifikacją do zabiegów operacyjnych, kontynuacją i kontrolą leczenia poszpitalnego.

Każdego roku uczestniczy w szeregu kursów i szkoleń. Co najmniej raz w roku uczestniczy w zagranicznym sympozjum ortopedycznym. Ponadto podejmuje kształcenie na zagranicznych kursach- w 2019 roku zrealizowała tygodniowy kurs w Mediolanie.

Dr Karolina Skarysz jest ponadto aktywnym członkiem międzynardowej organizacji rezydentów i młodych specjalistów ortopedii – Federation of Orthopaedic and Trauma Trainees in Europe. Przez 2 lata pełniła także rolę opiekuna rezydentów ortopedii w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

  • Kariera
  • Członkostwo w towarzystwach naukowych
  • Publikacje
  • Sympozja i szkolenia

Facebook

YouTube