W Ambulatorium Szpitala św. Łukasza funkcjonuje Poradnia Gastroenterologiczna. W pracowni Endoskopii wykonywane są endoskopie diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Badania w warunkach pełnego komfortu, wykonują doświadczeni specjaliści.

Wróć do listy

Gastroskopia jest metodą diagnostyczną dzięki której lekarz przy pomocy endoskopu może obejrzeć górny odcinek przewodu pokarmowego tj.: przełyk, żołądek i dwunastnicę. W trakcie gastroskopii można pobrać wycinki do badania histopatologicznego. Endoskop to giętki przewód zaopatrzony w źródło światła i minikamerę przekazującą obraz z wnętrza ciała na monitor. W trakcie gastroskopii możliwe jest pobranie wycinków do badania lub usunięcie polipów.

Gastroskopia wykonywana jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. W poradni i pracowni endoskopowej przyjmują specjaliści chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Kolonoskopia to badanie polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Polega ono na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego giętkiego wziernika zakończonego minikamerą. Następnie oglądamy obraz widoczny na monitorze. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem. Podczas tego badania możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego, a także wykonanie niektórych zabiegów np: usuwanie polipów.

Kolonoskopia wykonywana jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. W poradni i pracowni endoskopowej przyjmują specjaliści chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz chirurgii ogólnej.

W pracowni endoskopowej jest możliwość wykonania badania w znieczuleniu anestezjologicznym. Proszę pobrać i wypełnić ankietę anestezjologiczną:

Ankieta anestezjologiczna

Facebook

YouTube