Certyfikat audytu badań klinicznych

Szpital św. Łukasza otrzymuje certyfikat audytu BADAŃ KLINICZNYCH oceniającego systemy zarządzania procesów w badaniach klinicznych.

To wyróżnienie jest zasługą pracy ortopedycznego zespołu badań klinicznych Szpitala św. Łukasza pod przewodnictwem Głównego Badacza (PI) – dr n. med. Adriana Błasiaka. Pod przewodnictwem dr Błasiaka w Szpitalu od 2014 prowadzone są badania kliniczne oceniające skuteczność najnowszych innowacyjnych terapii w ortopedii. Ponadto, w Szpitalu św. Łukasza prowadzone są również z sukcesami badania kliniczne w zakresie okulistyki. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Szpitala św. Łukasza  dzięki współpracy ze światowymi firmami z zakresu CRO (Clinical Research Organisation) umożliwia pacjentom dostęp do wielu unikatowych, innowacyjnych terapii w zakresie ortopedii i okulistyki. Pacjenci korzystający z opieki medycznej w ramach prowadzonych badań klinicznych innowacyjnych terapii, mają dostęp do bezpłatnych usług medycznych i bezpłatnego leczenia w ramach protokołu klinicznego właściwego dla danego badania.

Certyfikat zakończenia audytu poprawności wszystkich procesów klinicznych i badawczych wydany jest przez firmę FORMALIS SA. To firma audytorska o globalnym zasięgu zlokalizowana w Luksemburgu. Zajmuje się walidacją jakości opieki w sektorze ochrony zdrowia. Firma certyfikuje placówki ochrony zdrowia na całym świecie. Formalis SA realizuje procesy nadzoru w dziedzinie jakości w ochronie zdrowia audytując szpitale i kliniki w różnych obszarach terapeutycznych. W czasie audytu weryfikują bezpieczeństwo procedur, prawidłową dokumentację procesu terapeutycznego oraz zgodność procesów w wysokimi standardami jakości (np. GCP, GMP, GLP).

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube