PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej otrzymał Certyfikat Akredytacyjny

Pragniemy z dumą poinformować, że Szpital św. Łukasza w Bielsku-Białej otrzymał od Ministra Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla inwazyjnych procedur zabiegowych i operacyjnych. Nasze ciągłe starania i dbałość o jak najwyższą jakość świadczeń medycznych znalazły formalne potwierdzenie w niezależnym certyfikacie. 

 

 

Szpital św. Łukasza jest jedynym szpitalem w Bielsku-Białej, który posiada Certyfikat Akredytacyjny. Wraz z nadaniem certyfikatu dołączyliśmy do znakomitego grona 167 placówek szpitalnych w Polsce, które na dzień nadania posiadają akredytację Ministra Zdrowia.

Akredytacja szpitala polega na dokonaniu zewnętrznej oceny jakości świadczeń w placówce przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, agencję rządową działającą z ramienia Ministra Zdrowia. Otrzymanie przez szpital Certyfikatu Akredytacyjnego świadczy o stosowaniu w danej placówce złożonych standardów, które zostają poddane ocenie w toku procedury kontrolnej.  Przestrzeganie tych standardów przekłada się na wysoką jakość udzielanych świadczeń medycznych. 

Bezpieczeństwo pacjenta w szpitalu, który otrzymał certyfikat zostaje zatem dodatkowo potwierdzone poprzez zewnętrzny audyt niezależnej jednostki. 

Serdeczne gratulacje dla całej załogi!

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube