PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Ból barku a codzienność

Ból barku jest trzecią pod względem najczęściej zgłaszanych dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych. Dlaczego?
Obręcz barkowa, ze względu na fakt, że jest najbardziej ruchliwą jednostką w całym organizmie, narażona jest na wiele schorzeń nie tylko szkieletowych, ale również tych związanych z nerwami czy tkankami miękkimi. Bóle okolic barku dotykają głównie osób starszych, pracujących fizycznie i w pozycji siedzącej. Mogą pojawić się zarówno podczas wykonywania codziennych czynności, jak i w trakcie snu, co znacząco obniża jakość życia. Przyczyną bólu i ograniczenia zakresu ruchów ręką może być ????????????????????????????̨????̇???????????????? ????????????̨????́????????, ???????????????????????????????????????????? ????́????????????̨???????????? ???????????? ???????????????????????????????????? ???????????????????????????? ????????????????????????????????????????????.
Jak radzić sobie z bólem na co dzień?
Wszystko zależy od przyczyny dolegliwości. W okresie znacznego nasilenia objawów należy unikać czynności, które wzmagają ból.
Co ważne! Zażywanie środków przeciwbólowych czy zakładanie blokad jest tylko chwilowym zamaskowaniem skutków, a nie metodą leczenia. ????????????????????????????????̇???????????? ???????? ????????????????, ???????????? ????????́???? ????????????????????????ł ????????????̨ ????????????????????, ???????????? ????????????̇ ???????????????????????????????????? ????????????????????????????ł, ????????????????????????????????́???????? ????????ł????????????????́ ????????????̨ ???????? ???????????????????????????????? w celu wykonania diagnostyki i rozpoczęcia leczenia.
Dowiedz się więcej na: https://www.ortopedia-sportowa.pl/sekcje/sekcja-barku/

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube