PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

BEZPIECZNA ZIMA – akcja społeczna Szpitala Św. Łukasza organizowana wraz z Grupą Beskidzką GOPR

Okres zimowy to sezon aktywnego wypoczynku w górach. Oddajemy się przyjemnościom związanym ze spędzaniem czasu na stokach narciarskich. Często jednak jesteśmy świadkami, bądź sami spotykamy się z sytuacjami kiedy potrzebna jest fachowa pomoc.

  • Jak przygotować się do tych trudnych do przewidzenia zdarzeń?
  • Jak zareagować kiedy nasze, bądź czyjeś Zdrowie lub Życie jest zagrożone?

Na te pytania odpowiadają doświadczeni Ratownicy GOPR, Ratownicy Medyczni oraz Lekarze z Zespołu Ortopedii Szpitala Świętego Łukasza.

Akcja Społeczna BEZPIECZNA ZIMA to kontynuacja programu edukacyjnego Szpitala Świętego Łukasza. Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy i świadomości pozwalającej na zachowanie szeroko rozumianego Zdrowia.

Tegoroczne wydarzenie skupia się wokół tematyki sportów zimowych. Wieloletnia współpraca z GOPR oraz szerokie doświadczenie zespołu lekarskiego oddziału ortopedii w zakresie leczenia urazów sportowych stało się podstawą do stworzenia koncepcji programowej wykładów. W trakcie spotkania oprócz pokazów sprzętu GOPR, pokazane zostaną filmy z akcji ratowniczych oraz zaprezentowane będą podstawowe zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym w górach. Lekarze ortopedzi opowiedzą o zasadach diagnostyczno-terapeutycznych w leczeniu urazów narciarskich oraz o zasadach powrotu do sportu po wyleczonym urazie. Ponadto fizjoterapeuci przeprowadzą instruktaż ćwiczeń, który każdy narciarz powinien przeprowadzić przed rozpoczęciem zjazdu narciarskiego.

Dodatkowo w tym dniu zorganizowany będzie dzień otwarty w Szpitalu św. Łukasza, gdzie partnerzy akcji BEZPIECZNA ZIMA przygotowali szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Planowane są gry i zabawy dla dzieci i rodziców organizowane przez bielskie szkółki narciarskie, pokazy sprzętu narciarskiego oraz odzieży sportowej.

BEZPIECZNA ZIMA – pomóż sobie i innym

Zarejestruj się na bezpłatną Akcję Społeczną w Szpitalu św. Łukasza.

Śledź aktualności związane z akcją

i bądź z nami na Facebook’u

 

 

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube