PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Artroskopia stawu kolanowego – kurs dla początkujących

W mijającym tygodniu w Szpitalu św. Łukasza odbył się 2 dniowy kurs w zakresie artroskopii stawu kolanowego. Kurs odbył się w w formule wykładów teoretycznych połączonych z ćwiczeniami praktycznymi w formie „dry lab” wraz z obserwacją zabiegów artroskopowych transmitowanych na salę wykładową z sal operacyjnych Szpitala św. Łukasza. W trakcie kursu, prowadzący omawiając szeroko główny zakres tematyczny zachęcali uczestników do zadawania pytań i aktywnego uczestniczenia w procesie kształcenia.

Kurs prowadzony był przez doświadczony zespół ortopedyczny Szpitala św. Łukasza pod przewodnictwem dr n. med. Adriana Błasiaka. W przedsięwzięciu wzięło udział 18 słuchaczy, gdzie w kameralnym towarzystwie w podziale na grupy, każdy z uczestników miał możliwość przećwiczenia podstawowych technik wykorzystywanych w artroskopii kolana. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z procesem diagnostycznym kwalifikującym pacjenta do artroskopii kolana w postaci badania klinicznego i oceny obrazów rezonansu magnetycznego. W następnej kolejności przeprowadzono instruktaż pt. „spacer po kolanie”  w postaci specjalnie wyreżyserowanego filmu szkoleniowego. W części praktycznej uczestnicy mieli okazję przećwiczyć posługiwanie się sprzętem artroskopowym, zakładanie zszywek, wiązanie węzłów i stosowanie innych rodzajów instrumentarium artroskopowego.

Dziękujemy uczestnikom kursu za aktywność i ciekawość naukową okazaną podczas szkolenia. Dziękujemy również całemu zespołowi ortopedycznemu Szpitala św. Łukasza za zaangażowanie w stworzenie twórczej atmosfery wymiany wiedzy w procesie kształcenia.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wydarzenia i zapraszamy na kolejne kursy. Pełna oferta kursów: https://szkolenia.lukasza.pl/

 

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube