PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Artroskopia BARKU – kurs dla zaawansowanych

W minionym tygodniu w Szpitalu św. Łukasza odbył się 2 dniowy kurs artroskopii BARKU w zakresie technik zaawansowanych. Kurs prowadzony był przez kierownika oddziału ortopedii Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej dr n. med. Romana Brzóskę.

Zgodnie z utrwalonym scenariuszem tych wydarzeń naukowych, w pierwszym dniu szkolenia uczestnicy kursu mieli okazję uczestniczyć w wykładach teoretycznych i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez prowadzącego kurs. Omawiano tematy z zakresu technik leczenia niestabilności stawu ramiennego i barkowo-obojczykowego. Cześć wykładów poświęcona była również aspektom biologicznego leczenia uszkodzeń pierścienia rotatorów oraz uszkodzeniom towarzyszącym. Uczestnicy mieli okazję wysłuchania podsumowania doświadczeń klinicznych w zakresie leczenia braku w postaci pakietu "Tips&Tricks".

Kolejny dzień szkolenia składał się z transmisji operacji w trybie chirurgii na żywo na salę wykładową. Dr n. med. Roman Brzóska wykonywał procedury z zakresu leczenia patologii ścięgna głowy długiej bicepsa, procedurę PASTA, resekcję stawu barkowo-obojczykowego wraz z dekompresją nerwu nadłopatkowego.

Dziękujemy uczestnikom kursu za aktywność i ciekawość naukową okazaną podczas szkolenia. Dziękujemy również całemu zespołowi ortopedycznemu Szpitala św. Łukasza za zaangażowanie w stworzenie twórczej atmosfery wymiany wiedzy w procesie kształcenia.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wydarzenia i zapraszamy na kolejne kursy. Pełna oferta kursów: https://szkolenia.lukasza.pl/

 

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube