PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Akcja społeczna „Sportowa Przygoda Bez Ryzyka”

zd3

17 września 2016 roku w związku z aktywnością „Sportowa Przygoda Bez Ryzyka” odbyły się bezpłatne konsultacje ortopedyczne. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Bielska-Białej, Jacek Krywult. Przebadanych zostało ponad 100 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Sześciu lekarzy ortopedów konsultowało dzieci oraz odpowiadało na pytania rodziców.  Dzięki badaniu i rozmowie z lekarzem rodzice mieli możliwość sprawdzenia naturalnych predyspozycji dziecka do uprawiania określonej dyscypliny sportowej. U części małych pacjentów wykonano dodatkowe badania diagnostyczne i okulistyczne. „Wśród badanych dzieci u 15 stwierdzono podejrzenie BHJS na podstawie wykonywanych przesiewowych testów” – mówi dyrektor szpitala Jarosław Stankowski. „Rodzice uzyskali informacje co do dalszych kroków diagnostyczno-terapeutycznych aby wyeliminować fałszywie dodatnie wyniki testów przesiewowych” – dodaje. Występowanie tego typu zespołu objawów nie jest bezwzględną przeszkodą do aktywności sportowej, jednak zwrócenie uwagi na prawidłowość wykonywania ćwiczeń oraz kontrola w poradni ortopedycznej i rehabilitacyjnej na pewno pomoże uniknąć niebezpiecznych kontuzji.

Konsultacjom towarzyszyły dodatkowe atrakcje, jak zdjęcia z trenerami siatkarek BKS Aluprof Profi Credit i piłkarzami TS Podbeskidzie.

„Szpital chętnie włącza się do takich akcji. Naszym celem jest pomoc medyczna pacjentom i wskazanie im możliwości, jakie daje współczesna diagnostyka’’ – mówi dyrektor Stankowski. „W przyszłości planujemy zorganizować taką akcję w kontekście diagnostyki laryngologicznej. Mamy nadzieję na szeroką współpracę z partnerami z Bielska–Białej oraz okolic. Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w organizacji bieżącego wydarzenia”.

 

 

zd2

zd1

zd5

zd4

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube