PORADNIE

DIAGNOSTYKA

START

ODDZIAŁY

KONTAKT

Trzecia edycja międzynarodowych warsztatów chirurgii artroskopowej barku -3rd Shoulder Excellence Academy

W dniach 1-2 kwietnia 2019 roku odbyła się trzecia edycja międzynarodowych warsztatów poświęconych najnowszym trendom w chirurgii artroskopowej barku, której przewodniczył dr n. med. Roman Brzóska – kierownik Departamentu Barku i Kończyny Górnej (SULD) oddziału ortopedii Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej.

W dniach 1-2 kwietnia 2019 roku w Krakowie, odbyła się cykliczna konferencja ortopedyczna „3rd Shoulder Excellence Academy”. Komitet naukowy konferencji składał się z ekspertów w zakresie chirurgii barku o uznanym w świecie dorobku naukowym.

Wśród zaproszonych wykładowców tego wydarzenia naukowego znaleźli się lekarze oddziału ortopedii Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej.

Dr n. med. Roman Brzóska – kierownik ośrodka Barku i Kończyny Górnej (SULD), oraz dr n. med. Adrian Błasiak i lek. med. Wojciech Solecki – zaprezentowali wykłady na temat nowoczesnych metod leczenia niestabilności barku. Ponadto w czasie wydarzenia odbyła się praktyczna sesja warsztatowa, w której uczestnicy mieli okazję zapoznać się z technikami innowacyjnych operacji na sztucznych modelach barku. Głównym elementem spotkania naukowego była transmisja pokazowych operacji barku z sal operacyjnych Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obserwować obraz z kamer artroskopowych „wewnątrz stawu” pokazujących techniki i manewry operacyjne podczas operacji, opatrzone komentarzem lekarzy operatorów. Transmisja operacji wzbogacona dyskusją jest idealnym sposobem na wymianę poglądów i doświadczeń w zakresie nowoczesnych technik operacyjnych w międzynarodowym gronie ortopedycznym. Zespół lekarzy ze Szpitala św. Łukasza z przyjemnością uczestniczy w tego typu wydarzeniach.

190401_3rd Stryker Academy_Program

Fotorelacja z warsztatów

Podoba się? Podziel się ze znajomymi.

Facebook

YouTube