Serdecznie zapraszamy na nasz blog poświęcony zdrowiu i zdrowemu stylowi życia – infoBOX Warto Wiedzieć

Znajdą tutaj Państwo przydatne i ciekawe informacje z zakresu zdrowego trybu życia, medycyny, promocji zdrowia, sportu oraz wiele więcej… Gorąco zachęcamy do lektury 🙂

Na czym polega badanie USG?

Dzisiaj trochę podstaw odnośnie badania USG  Na czym to tak naprawdę polega i jak to działa ?

Czym się kierować wybierając buty do biegania?

 Czym się kierować wybierając buty do biegania?  Twoje nogi najlepiej Ci powiedzą, które buty są najlepsze dla Ciebie.  Podstawowa zasada? Musisz się w nich czuć dobrze! Jednak poniżej pokażemy Ci kilka innych bardzo ważnych zasad doboru obuwia, które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnej kontuzji i zwiększą komfort biegania. Kupując buty powinniście uwzględnić szereg ważnych kwestii przeznaczenie

RETRANSMISJA – Czy komórki macierzyste mogą wyleczyć chore kolano? – WEBINAR

 RETRANSMISJA WEBINARU  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z naszego ostatniego webinaru online na temat wykorzystania komórek macierzystych w ortopedii.  Prowadzący: dr n. med. Bogusław Sadlik  Wspołprowadzący: lek. med. Karol Pałka Poniżej zamieszczamy linki do pobrania materiałów wykorzystanych podczas webinaru: Prezentacja „Komórki macierzyste”  http://bit.ly/2JYqy0i BJRD Bielsko-Biała komórki macierzyste w regeneracji chrząstki kolana  http://bit.ly/2yhl7rY Więcej informacji na stronach: http://sucha-artroskopia.lukasza.pl

Syndrom biurowy – problemy pracy z komputerem

Pracujesz dużo z komputerem? Pamiętaj o prawidłowej postawie, podstawowych zasadach oraz właściwym ustawieniu miejsca pracy aby uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Przygotowaliśmy dla Was dzisiaj kilka wskazówek, które pomogą uniknąć częstych dolegliwości związanych z długą pracą przy biurku.  Najważniejsza zasada – często zmieniaj pozycję, a co pewien czas wstań od biurka i wykonaj kilka prostych ćwiczeń.

Problemy z chrapaniem – relacja wideo z darmowego webinaru.

Materiał wideo z naszego bezpłatnego webinaru na temat problemów z chrapaniem i bezdechu sennego, który odbył się 21 maja 2018r.

Najczęstsze objawy alergii

🌼🌺🌱🌷🌿🌳🥀 PRZYSZŁA WIOSNA 🌼🌺🌱🌷🌿🌳🥀 Niestety nie wszyscy się z tego faktu będą cieszyć ponieważ ponad 40% osób w Polsce deklaruje objawy alergiczne, a właśnie wiosna i okres pylenia wielu roślin jest dla tych osób niezwykle uciążliwy. Problem alergii dotyczy zwłaszcza bardzo dużego odsetka dzieci, dlatego jeśli zauważysz niepokojące objawy z początkiem wiosny u swojej pociechy,

Alergia czy przeziębienie?

Wiosna, maj, kwitnące kwiaty, drzewa, trawy.... Czyli najgorszy czas dla każdego alergika 😉 A co jeśli nie jesteś pewny czy jesteś alergikiem? Czasami objawy alergii można pomylić z przeziębieniem, dlatego przygotowaliśmy dla was małą ściągę jak odróżnić te dwie przypadłości.

10 pytań do lekarza ortopedy !!

10 pytań, które powinieneś zadać lekarzowi ortopedzie przed decyzją o zabiegu Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was bardzo przydatny poradnik. Listę 10 pytań, które należy zadać lekarzowi, w przypadku gdy planujecie zabieg ortopedyczny. Dobry i rzetelny lekarz bez problemu Wam na nie odpowie, jeśli natomiast lekarz unika odpowiedzi, powinna nam się zapalić co najmniej pomarańczowa (jeśli nie czerwona) lampka w głowie 😉

Jak zadbać o prawidłową postawę dziecka ?

  Niedawno, po raz kolejny, rozpoczęła się dyskusja na temat wagi plecaków jakie muszą nosić nasze dzieci do szkoły. Według zaleceń Instytutu Matki i Dziecka uczeń nie powinien dźwigać ciężarów większych niż 10 kg, maksymalnie 15 proc. wagi swojego ciała. Tymczasem często uczniowie dźwigają o wiele więcej. 🎒🎒🎒🎒 Powoduje to bardzo często wady postawy u dzieci,

Grypa czy przeziębienie ??

🤧 Sezon chorobowy w pełni 🤧   Jak z Waszym zdrowiem przy obecnie panującym „sezonie grypowym” ? Udało Wam się ustrzec w tym roku przeziębienia lub grypy? Przygotowaliśmy dla Was małą ściągę jak można odróżnić objawy grypy od zwykłego przeziębienia.      

Choroby Zatok – przyczyny, objawy i leczenie

Choroby zatok należą do najczęstszych dolegliwości ze strony dróg oddechowych. Najczęściej występują u osób cierpiących na różnego rodzaju postaci niedrożności nosa, chociażby z krzywą przegrodą nosową. Są związane głównie z infekcją na różnym tle i przebiegającym w konsekwencji procesem zapalnym.

III migdał – dlaczego u dzieci dochodzi do przerostu?

Trzeci migdał to taki „strażnik”, który broni nas przed infekcjami. Znajduje się w gardle, za podniebieniem i niestety nie widać go „gołym okiem”. Jeśli jest niewielki, jego obecność jest pozytywna. Chroni wówczas organizm dziecka przed wnikającymi do dróg oddechowych zarazkami. Jeśli jednak jest zbyt duży, może być sprawcą wielu kłopotów.

Nowoczesna Laryngologia – metody badania gardła

ENT Viewer bezpieczna i niebolesna metoda badania gardła. Umożliwia obrazowanie III migdałka za pomocą kamery.

Wewnątrzżylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowych (RF)

Małoinwazyjna procedura cechująca się wysokim współczynnikiem skuteczności – 97,4%, oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji i powrotu pacjenta do normalnej aktywności.

Laserowe leczenie żylaków – małoinwazyjny zabieg.

Małoinwazyjny, bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg leczenia żylaków. W odróżnieniu od bolesnej operacji chirurgicznej (tzw. stripping) nie wymaga on długiego okresu rekonwalescencji, a pacjent ma większy komfort w trakcie i po zabieg

Co sprzyja pojawianiu się żylaków?

Schorzenie przewlekłej niewydolności żylnej występuję średnio u 36% kobiet oraz 28% mężczyzn, a w populacji powyżej 60 roku życia – nawet u 60% badanych.

Badanie USG Doppler w diagnostyce żylaków kończyn dolnych

Badanie dopplerowkie (USG Dopplera) stosowane jest w leczeniu i diagnostyce chorób naczyń. Jest to badanie obrazowe, które umożliwia zmierzenie przepływu krwi w żyłach i tętnicach, pozwala na zmierzenie ich przekroju i wydajności. Badanie pozwala zobaczyć, w którym miejscu krew płynie wolniej lub szybciej, a gdzie dochodzi do cofania krwi.

Czym jest łagodny przerost gruczołu krokowego?

Łagodny przerost gruczołu krokowego (prostaty) to popularne schorzenie którego częstość występowania związana jest z wiekiem mężczyzny. Występuję u blisko 50 % mężczyzn powyżej 50 roku życia i dochodzi do 90 % wśród populacji mężczyzn po 80 roku życia.

LASED DIODOWY (czerwony) – skuteczny sposób leczenia łagodnego przerostu prostaty.

Laser urologiczny Salsa (czerwony laser) zaprojektowany, aby skutecznie wspomagać leczenie łagodnego przerostu prostaty (BPH). Dzięki wysokiej dostępnej mocy (do 250 W), można nim wykonywać zabiegi waporyzacji i enukleacji prostaty.

Czym są żylaki powrózka nasiennego?

Żylaki powrózka nasiennego są jedną z najczęstszych chorób urologicznych diagnozowanych u mężczyzn. Bardzo często dają dolegliwości bólowe, a nie leczone doprowadzają do ograniczenia płodności.

Nietrzymanie moczu to nie choroba – to objaw różnych chorób.

Do wystąpienia nietrzymania moczu - inkontynencji mogą przyczynić się różne schorzenia, zaburzenia fizyczne oraz złe nawyki. Ustalenie przyczyny występowania tej powszechnej dolegliwości ma podstawowe znaczenie w doborze metody leczenia.

Czym jest badanie PSA?

Badanie PSA to podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce raka prostaty, na podstawie próbki krwi? Powinno być wykonywane przesiewowo u wszystkich mężczyzn po 40 roku życia.

Jak przebiega badanie prostaty?

Regularne badanie prostaty ułatwia wykrycie nieprawidłowości już we wczesnym stadium. Czego możemy się spodziewać wybierając się na konsultację urologiczną?

Jak wygląda badanie urologiczne?

Konsultacja urologiczna i regularne badania to podstawa profilaktyki zdrowotnej w pewnym wieku. Czego możemy się spodziewać wybierając się na konsultację urologiczną?