infoBOX_bannerbanner
infobox_grafika

Serdecznie zapraszamy na nasz blog poświęcony zdrowiu i zdrowemu stylowi życia – infoBOX Warto Wiedzieć

Znajdą tutaj Państwo przydatne i ciekawe informacje z zakresu zdrowego trybu życia, medycyny, promocji zdrowia, sportu oraz wiele więcej… Gorąco zachęcamy do lektury :)

{{build_thumbnail}}

{{get_title}}

{{get_content}}

Czym są żylaki powrózka nasiennego?

Żylaki powrózka nasiennego są jedną z najczęstszych chorób urologicznych diagnozowanych u mężczyzn. Bardzo często dają dolegliwości bólowe, a nie leczone doprowadzają do ograniczenia płodności.

Nietrzymanie moczu to nie choroba – to objaw różnych chorób.

Do wystąpienia nietrzymania moczu - inkontynencji mogą przyczynić się różne schorzenia, zaburzenia fizyczne oraz złe nawyki. Ustalenie przyczyny występowania tej powszechnej dolegliwości ma podstawowe znaczenie w doborze metody leczenia.

Czym jest badanie PSA?

Badanie PSA to podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce raka prostaty, na podstawie próbki krwi? Powinno być wykonywane przesiewowo u wszystkich mężczyzn po 40 roku życia.

Jak przebiega badanie prostaty?

Regularne badanie prostaty ułatwia wykrycie nieprawidłowości już we wczesnym stadium. Czego możemy się spodziewać wybierając się na konsultację urologiczną?

Jak wygląda badanie urologiczne?

Konsultacja urologiczna i regularne badania to podstawa profilaktyki zdrowotnej w pewnym wieku. Czego możemy się spodziewać wybierając się na konsultację urologiczną?

Laserowe operacje urologiczne – łagodny przerost prostaty

W oddziale urologii Szpitala św. Łukasza odbyło się spotkanie naukowe poświęcone laserowym technikom leczenia łagodnego przerostu prostaty.

Kriochirurgia – zabiegi ginekologiczne

Kriochirurgia jest metodą leczniczą powszechnie stosowaną w ginekologii. Duży asortyment sond kriochirurgicznych umożliwia wykonanie pełnego zakresu mrożeń w obrębie pochwy, tarczy i kanału szyjki oraz w obrębie warg sromowych, odbytu i dowolnego miejsca na skórze.