infoBOX_bannerbanner
infobox_grafika

Serdecznie zapraszamy na nasz blog poświęcony zdrowiu i zdrowemu stylowi życia – infoBOX Warto Wiedzieć

Znajdą tutaj Państwo przydatne i ciekawe informacje z zakresu zdrowego trybu życia, medycyny, promocji zdrowia, sportu oraz wiele więcej… Gorąco zachęcamy do lektury :)

{{build_thumbnail}}

{{get_title}}

{{get_content}}

Choroby Zatok – przyczyny, objawy i leczenie

Choroby zatok należą do najczęstszych dolegliwości ze strony dróg oddechowych. Najczęściej występują u osób cierpiących na różnego rodzaju postaci niedrożności nosa, chociażby z krzywą przegrodą nosową. Są związane głównie z infekcją na różnym tle i przebiegającym w konsekwencji procesem zapalnym.

III migdał – dlaczego u dzieci dochodzi do przerostu?

Trzeci migdał to taki „strażnik”, który broni nas przed infekcjami. Znajduje się w gardle, za podniebieniem i niestety nie widać go „gołym okiem”. Jeśli jest niewielki, jego obecność jest pozytywna. Chroni wówczas organizm dziecka przed wnikającymi do dróg oddechowych zarazkami. Jeśli jednak jest zbyt duży, może być sprawcą wielu kłopotów.

Nowoczesna Laryngologia – metody badania gardła

ENT Viewer bezpieczna i niebolesna metoda badania gardła. Umożliwia obrazowanie III migdałka za pomocą kamery.

Wewnątrzżylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowych (RF)

Małoinwazyjna procedura cechująca się wysokim współczynnikiem skuteczności – 97,4%, oraz bardzo krótkim okresem rekonwalescencji i powrotu pacjenta do normalnej aktywności.

Laserowe leczenie żylaków – małoinwazyjny zabieg.

Małoinwazyjny, bezpieczny i wysoce skuteczny zabieg leczenia żylaków. W odróżnieniu od bolesnej operacji chirurgicznej (tzw. stripping) nie wymaga on długiego okresu rekonwalescencji, a pacjent ma większy komfort w trakcie i po zabieg

Co sprzyja pojawianiu się żylaków?

Schorzenie przewlekłej niewydolności żylnej występuję średnio u 36% kobiet oraz 28% mężczyzn, a w populacji powyżej 60 roku życia – nawet u 60% badanych.

Badanie USG Doppler w diagnostyce żylaków kończyn dolnych

Badanie dopplerowkie (USG Dopplera) stosowane jest w leczeniu i diagnostyce chorób naczyń. Jest to badanie obrazowe, które umożliwia zmierzenie przepływu krwi w żyłach i tętnicach, pozwala na zmierzenie ich przekroju i wydajności. Badanie pozwala zobaczyć, w którym miejscu krew płynie wolniej lub szybciej, a gdzie dochodzi do cofania krwi.

Czym jest łagodny przerost gruczołu krokowego?

Łagodny przerost gruczołu krokowego (prostaty) to popularne schorzenie którego częstość występowania związana jest z wiekiem mężczyzny. Występuję u blisko 50 % mężczyzn powyżej 50 roku życia i dochodzi do 90 % wśród populacji mężczyzn po 80 roku życia.

LASED DIODOWY (czerwony) – skuteczny sposób leczenia łagodnego przerostu prostaty.

Laser urologiczny Salsa (czerwony laser) zaprojektowany, aby skutecznie wspomagać leczenie łagodnego przerostu prostaty (BPH). Dzięki wysokiej dostępnej mocy (do 250 W), można nim wykonywać zabiegi waporyzacji i enukleacji prostaty.

Czym są żylaki powrózka nasiennego?

Żylaki powrózka nasiennego są jedną z najczęstszych chorób urologicznych diagnozowanych u mężczyzn. Bardzo często dają dolegliwości bólowe, a nie leczone doprowadzają do ograniczenia płodności.

Nietrzymanie moczu to nie choroba – to objaw różnych chorób.

Do wystąpienia nietrzymania moczu - inkontynencji mogą przyczynić się różne schorzenia, zaburzenia fizyczne oraz złe nawyki. Ustalenie przyczyny występowania tej powszechnej dolegliwości ma podstawowe znaczenie w doborze metody leczenia.

Czym jest badanie PSA?

Badanie PSA to podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce raka prostaty, na podstawie próbki krwi? Powinno być wykonywane przesiewowo u wszystkich mężczyzn po 40 roku życia.

Jak przebiega badanie prostaty?

Regularne badanie prostaty ułatwia wykrycie nieprawidłowości już we wczesnym stadium. Czego możemy się spodziewać wybierając się na konsultację urologiczną?

Jak wygląda badanie urologiczne?

Konsultacja urologiczna i regularne badania to podstawa profilaktyki zdrowotnej w pewnym wieku. Czego możemy się spodziewać wybierając się na konsultację urologiczną?

Laserowe operacje urologiczne – łagodny przerost prostaty

W oddziale urologii Szpitala św. Łukasza odbyło się spotkanie naukowe poświęcone laserowym technikom leczenia łagodnego przerostu prostaty.

Kriochirurgia – zabiegi ginekologiczne

Kriochirurgia jest metodą leczniczą powszechnie stosowaną w ginekologii. Duży asortyment sond kriochirurgicznych umożliwia wykonanie pełnego zakresu mrożeń w obrębie pochwy, tarczy i kanału szyjki oraz w obrębie warg sromowych, odbytu i dowolnego miejsca na skórze.