DANE KONTAKTOWE
+48 33 819 95 10
Rejestracja online
Ginekologia

Gabinet ginekologiczny zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie, kładąc szczególny nacisk na indywidualne podejście do Pacjentki. W poradni ginekologicznej działa pracownia USG specjalizująca się w badaniach prenatalnych. Certyfikowani lekarze ginekolodzy wykonują przesiewowe badania prenatalne wg standardów FMF (Fetal Medicine Fundation). 

Poradnia świadczy usługi w zakresie konsultacji ginekologicznych, położniczych, a także, antykoncepcji, czy profilaktyki chorób nowotworowych narządu rodnego. Pełna opieka nad kobietą w ciąży oraz w okresie przekwitania (m.in. hormonalna terapia zastępcza). Lekarze zajmują się diagnostyką i podstawowym zakresem leczenia niepłodności. W gabinecie zabiegowym wykonuje się krótkie zabiegi ginekologiczne jak:

 • wyłyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy,
 • konizacja szyjki macicy,
 • usuniecie polipa z części pochwowej szyjki macicy
 • nacięcie gruczołu Bartholina + marsupializacja
 • usuwanie kłykcin, brodawek wirusowych (kriochirurgia)

Grafik pracy poradni

PonWtŚrCzwPtSb
Cetnarski Wojciech - - - - - 8:00 - 12:00
Dawid Piotr - - - - - 9:00 - 12:30
Stankowska Monika - 16:00 - 18:209:00 - 13:00 - - -

LEKARZE

Ginekologia

lek. med.

Cetnarski Wojciech
Specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa
Ginekologia

dr n.med.

Dawid Piotr
Specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa
Ginekologia

lek. med.

Stankowska Monika
Specjalista ginekolog - położnik

Cennik

PoradniaBadanieCena
GinekologiaGINEKOLOGIA – CYTOLOGIA30 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – KONSULTACJA140 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – KONSULTACJA SEKSUOLOGICZNA150 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – USG70 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – USG prenatalne220 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – USG prenatalne [3D/4D] z płytą CD260 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – zabieg kriochirurgiczny200 zł
GinekologiaKONSULTACJA bez badania - wypełnienie zaświadczeń, etc50 zł
 • Badania Prenatalne
 • Poradnia seksuologiczna
 • Krioterapia w ginekologii

W ramach poradni ginekologicznej działa pracownia ultrasonograficzna 3D/4D prowadząca badania prenatalne.

Pacjentki w ramach badań prenatalnych mają możliwość oglądania zobrazowanej projekcji płodu.

Ponadto według standardów FMF (Fetal Medicine Fundation) wykonywane są badania do oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych.

Badania prenatalne – co to jest?

Pojęciem „badanie prenatalne” określa się rodzaj badania ultrasonograficznego oraz „z krwi”, wykonywanego w I i II trymestrze ciąży. Badania te mają na celu wykrywanie i rozpoznanie chorób wrodzonych płodu. Nieprawidłowości w rozwoju płodu mogą być stwierdzane na każdym etapie ciąży, jednak wykonanie tej nieinwazyjnej diagnostyki na początku ciąży, już w I trymestrze, najczęściej przynosi przyszłej mamie spokój i potwierdza fakt, że dziecko jest zdrowe. Wynik badania poza normą, na tym etapie powoduje, że lekarz kieruje pacjentkę na poszerzoną diagnostykę (tzw. badania inwazyjne). Na podstawie kompletu wyników stawiana jest diagnoza, ustalane rokowanie oraz propozycja leczenia płodu w łonie matki lub dziecka po porodzie. Dzięki badaniom można wybrać najlepszy sposób prowadzenia ciąży, oraz ustalić najlepsze miejsce i sposób porodu uwzględniając stan zdrowia płodu i matki.

Badania prenatalne dzielimy na nieinwazyjne i inwazyjne. Wszystkie kobiety ciężarne powinny mieć możliwość wykonania badań nieinwazyjnych. Badania inwazyjne powinny być przeprowadzone po uprzednim wykonaniu badań przesiewowych i uzyskaniu wyniku poza normą.

Do metod nieinwazyjnych w I trymestrze ciąży należą:

 • badanie USG
 • badanie biochemiczne (ocena poziomu beta-HCG i białka PAPP-A)

 • test połączony – ocena ryzyka aberracji chromosomowych u płodu na podstawie USG, wyniku badań biochemicznych i wywiadu lekarskiego – analiza wg programu Astraia.

 • analiza DNA płodu uzyskiwanego z krwi żylnej matki (np TRISOMY test)

Ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u dziecka

Ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną jest związane z wiekiem matki. Zdecydowanie wzrasta po 35 roku życia. Jednak z powodów statystycznych, i tak większość dzieci z zaburzeniami chromosomowymi rodzą kobiety przed ukończeniem 35 lat. W krajach europejskich badanie prenatalne jest standardowo wykonywane u każdej ciężarnej pacjentki. Rekomendacje PTG (Polskie Towarzystwo Ginekologiczne) również mówią o tym, że wszystkie kobiety ciężarne powinny mieć zaproponowane przesiewowe badanie prenatalne. Lekarze zajmujący się badaniami prenatalnymi legitymują się certyfikatem  FMF (Fetal Medicine Foundation). Certyfikat dokumentuje, że lekarz posiada kwalifikacje do profesjonalnego wykonania badań USG wg określonego standardu.

Wg danych statystycznych dostępnych w literaturze fachowej w ponad 95% wyniki badań prenatalnych są prawidłowe. Zdecydowana większość dzieci rodzi się zdrowa. Wszystkie elementy diagnostyki prenatalnej charakteryzują się bardzo wysokim bezpieczeństwem, jednak nadal część kobiet nie decyduje się na tą diagnostykę nawet zdając sobie sprawę, że są w grupie podwyższonego ryzyka.
Zapytaj swojego lekarza ginekologa o szczegółowe informacje związane z tym tematem!

Aspekty techniczne badania prenatalnego

Badanie USG wykonuje się w technice 2D  oceniając obraz w skali szarości. Następnie w technice 3D uzyskując przestrzenny obraz, obrazujemy budowę kręgosłupa oraz oceniamy powierzchnię ciała płodu. Z kolei popularna obecnie technika 4D umożliwia zobaczenie obrazu dziecka, oraz ruchów płodu w czasie rzeczywistym. Jest to popularna forma obrazowania, zbliżona do prawdziwego „zdjęcia” np. twarzy dziecka, działa silnie na wyobraźnię matki i ojca oraz pozwala na rozpoczęcie budowy relacji rodzicielskiej.

Badania prenatalne – „KROK PO KROKU”:

 1. pierwsze USG prenatalne (3D/4D) wg standardów FMF -> [pomiędzy  11 a 13 tygodniem ciąży]

 2. po wykonaniu USG – skierowanie na badania laboratoryjne krwi

 3. do rozważenia – analiza DNA płodu z krwi matki (np. TRISOMY test, HARMONY test,…)

 4. drugie USG prenatalne (3D/4D) wg standardów FMF
  -> [pomiędzy  20 a 23 tygodniem ciąży]

 5. trzecie USG prenatalne (3D/4D) wg standardów FMF
  -> [pomiędzy  28 a 32 tygodniem ciąży]

Po każdym badaniu wykonywana jest analiza komputerowa określająca poziom ryzyka. Przekazywana jest dokumentacja zdjęciowa z badania USG (płyta CD). Badania USG oraz badania laboratoryjne krwi wykonywane są na miejscu przy okazji jednej wizyty w szpitalu.

Ginekologia – porady seksuologiczne

Lekarz specjalista seksuologii konsultuje pacjentki i pacjentów w zakresie różnego rodzaju zaburzeń seksualnych kobiet i mężczyzn oraz wynikających często z tej przyczyny problemów w związkach.

Dlaczego unikamy konsultacji seksuologicznych w naszym życiu codziennym?

W sytuacji zdiagnozowania u siebie popularnego problemu zdrowotnego jak nadciśnienie, przeziębienie czy ból ucha bez wahania wybieramy się do lekarza określonej specjalizacji. Z otwartością w czasie konsultacji opowiadamy lekarzowi całą historię związaną z naszą dolegliwością i dzięki temu specjalista potrafi zaproponować nam odpowiednie leczenie, które często przywraca nam dobrostan i poczucie Zdrowia.

Co zatem powoduje, że nie mamy odwagi skonsultować naszych dolegliwości ograniczających życie intymne? Nawet pomimo tego, że taka sytuacja w mniejszy lub większy sposób przekłada się na jakość związku w którym żyjemy?

W naszym społeczeństwie istnieje przekonanie, że „takie sytuacje” nie kwalifikują się do leczenia, że są naturalnym efektem zegara biologicznego oraz „spowszednienia” Partnera w naszym związku. Sfera intymna naszego życia, wciąż pozostaje tematem tabu i nie potrafimy o niej opowiadać pomimo tego, że konsultacja z lekarzem specjalistą może pomóc nam odbudować nasze poczucie Zdrowia.

Bogato rozwinięty rynek suplementów diety pokazuje jak często sięgamy po „uzdrawiające” preparaty, które nie są w stanie wyeliminować przyczyny naszych problemów. Brak poprawy po zastosowaniu suplementów często utwierdza nas jeszcze w przekonaniu, że nic się z tym nie da zrobić.

Dlaczego problemy intymne należy konsultować z lekarzem seksuologiem?

Jakość naszego życia zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest nasza samoocena. Na nią zaś, w znaczny sposób wpływa poczucie zadowolenia z życia intymnego. Życie seksualne jest ponadto sprawdzianem naszego ogólnego stanu zdrowia. Wiele stanów chorobowych daje swoje pierwsze symptomy poprzez kłopoty w życiu intymnym. Bagatelizowanie tych sygnałów może oznaczać ignorowanie zdrowotnych kłopotów wpływających na nasze życie.

Lekarz seksuolog jest specjalistą łączącym w sobie wiedzę wielu dyscyplin. W rozwiązywaniu problemów intymnych wykorzystywana jest nauka ginekologiczna, urologiczna, endokrynologiczna, neurologiczna i psychologiczna. Bardzo często w procesie diagnostycznym lekarz uwzględnia aspekty etyczne, socjologiczne i filozoficzne a nawet prawne, jak również wpływy społeczne i kulturowe. Lekarz specjalista seksuolog uzyskuje specjalizację, która poświadcza  znajomość  tych wszystkich dziedzin.

Na czym polega konsultacja seksuologiczna?

Konsultacja seksuologiczna trwa ok. 30 minut. W tym czasie lekarz podczas rozmowy, buduje swój obraz naszego problemu. Jeżeli dysponujemy wynikami badań laboratoryjnych lub innych badań diagnostycznych czy wypisów szpitalnych warto pokazać je lekarzowi. Lekarz będzie też pytał o Partnera/kę, obowiązki w pracy, życie rodzinne, używki, aktywność fizyczną i inne aspekty naszego życia. Warto bez skrępowania wypowiedzieć się na temat swoich problemów i opisać na czym polegają aby lekarz w oparciu o swoją wiedzę sformułował trafną diagnozę i zaproponował leczenie. Szczerość i dokładność opisu dolegliwości i swoich oczekiwań na pewno przyczynią się do pomyślnej konsultacji i dobrego efektu terapeutycznego.

Ginekologia – Kriochirurgia

 

Na czym polega zabieg kriochirurgii i kiedy możemy go stosować?

Kriochirurgia jest metodą leczniczą powszechnie stosowaną w ginekologii. Duży asortyment sond kriochirurgicznych umożliwia wykonanie pełnego zakresu mrożeń w obrębie pochwy, tarczy i kanału szyjki (co jest bardzo trudne lub niemożliwe z użyciem fotokoagulatora lub lasera) oraz w obrębie warg sromowych, odbytu i dowolnego miejsca na skórze. W ginekologii powszechnie stosuje się kriochirurgiczne leczenie ektopii, polipowatych i brodawczakowatych zrostów śluzówki, ognisk metaplazji z negatywnym wynikiem onkohistologicznym. Prawidłowo przeprowadzony zabieg kriochirurgii jest bezbolesny, a po kilkutygodniowym okresie gojenia nie ma śladu po pierwotnych zmianach chorobowych.

 

Czy zabiegi kriochirurgii są bezpieczne i bezbolesne?

Zabiegi kriochirurgiczne nie powodują powstawania dymu o przykrym zapachu, mogącego zawierać materiał biologiczny, powodującego skażenie okolicy pola zabiegowego. Zabieg kriochirurgiczny na tarczy szyjki jest całkowicie bezbolesny, mrożenie zmian na sromie wymaga znieczulenia miejscowego.

Po mrożeniu płytkich zmian (do 3 mm) praktycznie nie występuje blizna lub jest praktycznie niewidoczna, po mrożeniu zmian głębszych blizna może się pojawić, jest jednak elastyczna, bezkolagenowa, a co za tym idzie nie zaburza ona funkcji rozrodczych. Dzięki temu można stosować metodę w przypadku leczenia zmian u nieródek.

W procesie gojenia (i następującej demarkacji) po zabiegu kriochirurgicznym nie ma zagrożenia obfitymi krwawieniami, a pozostający w miejscu mrożenia „opatrunek biologiczny” uniemożliwia wtórną endometriozę.

Zalety zabiegów kriochirurgii:

 • znaczna redukcja lub eliminacja nadmiernego krwawienia
 • stała głębokość niszczenia (do 12mm)
 • aplikatory o niewielkiej średnicy (4mm, 6mm, 8mm), umożliwiające prowadzenie mrożenia przy minimalnym rozwarciu szyjki macicy,
 • nie jest wymagana sedacja,
 • całkowity brak lub niewielka, elastyczna (bezkolagenowa) blizna utrzymująca pełną elastyczność macicy,
 • metoda prosta i skuteczna z minimalną ilością powikłań.