DANE KONTAKTOWE
+48 33 819 95 10
Rejestracja online
Ginekologia

Gabinet ginekologiczny zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie, kładąc szczególny nacisk na indywidualne podejście do Pacjentki. W poradni ginekologicznej działa pracownia USG specjalizująca się w badaniach prenatalnych. Certyfikowani lekarze ginekolodzy wykonują przesiewowe badania prenatalne wg standardów FMF (Fetal Medicine Fundation). W poradni wykonywane są również konsultacje seksuologiczne dla kobiet i mężczyzn.

Poradnia świadczy usługi w zakresie konsultacji ginekologicznych i seksuologicznych a także, antykoncepcji, czy profilaktyki chorób nowotworowych narządu rodnego. Także opieka nad kobietą w ciąży oraz w okresie przekwitania (m.in. hormonalna terapia zastępcza). Lekarze zajmują się diagnostyką i podstawowym zakresem leczenia niepłodności. W gabinecie zabiegowym wykonuje się krótkie zabiegi ginekologiczne jak:

 • wyłyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy,
 • konizacja szyjki macicy,
 • usuniecie polipa z części pochwowej szyjki macicy
 • nacięcie gruczołu Bartholina + marsupializacja
 • usuwanie kłykcin, brodawek wirusowych (kriochirurgia)

Grafik pracy poradni

PonWtŚrCzwPtSb
Dawid Piotr - - - - - 9:00 - 12:30
Hryniewicz Bożena18:00 - 19:00 - - - - -
Stankowska Monika10:00 - 12:0016:00 - 18:20 - - - -

LEKARZE

Ginekologia

dr n.med.

Dawid Piotr
Specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa
Ginekologia

lek. med.

Hryniewicz Bożena
Specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa oraz seksuologii
Ginekologia

lek. med.

Stankowska Monika
Specjalista ginekolog - położnik

Cennik

PoradniaBadanieCena
GinekologiaGINEKOLOGIA – CYTOLOGIA30 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – KONSULTACJA120 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – KONSULTACJA SEKSUOLOGICZNA150 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – USG60 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – USG prenatalne220 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – USG prenatalne [3D/4D] z płytą CD260 zł
GinekologiaGINEKOLOGIA – zabieg kriochirurgiczny200 zł
GinekologiaKONSULTACJA bez badania - wypełnienie zaświadczeń, etc40 zł
TV_slide_USG

W ramach poradni ginekologicznej działa pracownia ultrasonograficzna 3D/4D prowadząca badania prenatalne.

Pacjentki w ramach badań prenatalnych mają możliwość oglądania zobrazowanej projekcji płodu.

Ponadto według standardów FMF (Fetal Medicine Fundation) wykonywane są badania do oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych.

Badania prenatalne – co to jest?

Pojęciem „badanie prenatalne” określa się rodzaj badania ultrasonograficznego oraz „z krwi”, wykonywanego w I i II trymestrze ciąży. Badania te mają na celu wykrywanie i rozpoznanie chorób wrodzonych płodu. Nieprawidłowości w rozwoju płodu mogą być stwierdzane na każdym etapie ciąży, jednak wykonanie tej nieinwazyjnej diagnostyki na początku ciąży, już w I trymestrze, najczęściej przynosi przyszłej mamie spokój i potwierdza fakt, że dziecko jest zdrowe. Wynik badania poza normą, na tym etapie powoduje, że lekarz kieruje pacjentkę na poszerzoną diagnostykę (tzw. badania inwazyjne). Na podstawie kompletu wyników stawiana jest diagnoza, ustalane rokowanie oraz propozycja leczenia płodu w łonie matki lub dziecka po porodzie. Dzięki badaniom można wybrać najlepszy sposób prowadzenia ciąży, oraz ustalić najlepsze miejsce i sposób porodu uwzględniając stan zdrowia płodu i matki.

Badania prenatalne dzielimy na nieinwazyjne i inwazyjne. Wszystkie kobiety ciężarne powinny mieć możliwość wykonania badań nieinwazyjnych. Badania inwazyjne powinny być przeprowadzone po uprzednim wykonaniu badań przesiewowych i uzyskaniu wyniku poza normą.

Do metod nieinwazyjnych w I trymestrze ciąży należą:

 • badanie USG
 • badanie biochemiczne (ocena poziomu beta-HCG i białka PAPP-A)

 • test połączony – ocena ryzyka aberracji chromosomowych u płodu na podstawie USG, wyniku badań biochemicznych i wywiadu lekarskiego – analiza wg programu Astraia.

 • analiza DNA płodu uzyskiwanego z krwi żylnej matki (np TRISOMY test)
zdjęcie_2
Picture3-1030x542
ultrasound_1
Clear_Most-Affordable-Ultrasound-Technician-Schools

Ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u dziecka

Ryzyko urodzenia dziecka z wadą genetyczną jest związane z wiekiem matki. Zdecydowanie wzrasta po 35 roku życia. Jednak z powodów statystycznych, i tak większość dzieci z zaburzeniami chromosomowymi rodzą kobiety przed ukończeniem 35 lat. W krajach europejskich badanie prenatalne jest standardowo wykonywane u każdej ciężarnej pacjentki. Rekomendacje PTG (Polskie Towarzystwo Ginekologiczne) również mówią o tym, że wszystkie kobiety ciężarne powinny mieć zaproponowane przesiewowe badanie prenatalne. Lekarze zajmujący się badaniami prenatalnymi legitymują się certyfikatem  FMF (Fetal Medicine Foundation). Certyfikat dokumentuje, że lekarz posiada kwalifikacje do profesjonalnego wykonania badań USG wg określonego standardu.

Wg danych statystycznych dostępnych w literaturze fachowej w ponad 95% wyniki badań prenatalnych są prawidłowe. Zdecydowana większość dzieci rodzi się zdrowa. Wszystkie elementy diagnostyki prenatalnej charakteryzują się bardzo wysokim bezpieczeństwem, jednak nadal część kobiet nie decyduje się na tą diagnostykę nawet zdając sobie sprawę, że są w grupie podwyższonego ryzyka.
Zapytaj swojego lekarza ginekologa o szczegółowe informacje związane z tym tematem!

Aspekty techniczne badania prenatalnego

Badanie USG wykonuje się w technice 2D  oceniając obraz w skali szarości. Następnie w technice 3D uzyskując przestrzenny obraz, obrazujemy budowę kręgosłupa oraz oceniamy powierzchnię ciała płodu. Z kolei popularna obecnie technika 4D umożliwia zobaczenie obrazu dziecka, oraz ruchów płodu w czasie rzeczywistym. Jest to popularna forma obrazowania, zbliżona do prawdziwego „zdjęcia” np. twarzy dziecka, działa silnie na wyobraźnię matki i ojca oraz pozwala na rozpoczęcie budowy relacji rodzicielskiej.

20389549_ml
Placenta_1

Badania prenatalne – „KROK PO KROKU”:

 1. pierwsze USG prenatalne (3D/4D) wg standardów FMF -> [pomiędzy  11 a 13 tygodniem ciąży]

 2. po wykonaniu USG – skierowanie na badania laboratoryjne krwi

 3. do rozważenia – analiza DNA płodu z krwi matki (np. TRISOMY test, HARMONY test,…)

 4. drugie USG prenatalne (3D/4D) wg standardów FMF
  -> [pomiędzy  20 a 23 tygodniem ciąży]

 5. trzecie USG prenatalne (3D/4D) wg standardów FMF
  -> [pomiędzy  28 a 32 tygodniem ciąży]

Po każdym badaniu wykonywana jest analiza komputerowa określająca poziom ryzyka. Przekazywana jest dokumentacja zdjęciowa z badania USG (płyta CD). Badania USG oraz badania laboratoryjne krwi wykonywane są na miejscu przy okazji jednej wizyty w szpitalu.