DANE KONTAKTOWE
+48 33 819 95 10
Rejestracja online
Diabetologia | Leczenie otyłości

Poradnia diabetologii, chorób metabolicznych i leczenia otyłości

Poradnia diabetologii, chorób metabolicznych i leczenia otyłości powstała z myślą o prowadzeniu świadczeń medycznych oraz porad dietetycznych dla pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi, w tym otyłości.

Przy współpracy naszych specjalistów stworzyliśmy wyjątkowe miejsce dla pacjentów z cukrzycą, zaburzeniami metabolicznymi w tym z otyłości, gdzie każdy otrzyma wsparcie lekarskie i dietetyczne, a także psychologiczne. Prowadzone przez nas interdyscyplinarne podejście umożliwia nam wsparcie procesu leczenia na każdej płaszczyźnie zdrowia.

W codziennej pracy kierujemy się mottem:

Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu.

Artur Schopenhauer

Prowadzony przez nas styl życia wpływa na nasze zdrowie. Nieprawidłowo dobrana dieta, brak aktywności fizycznej i palenie tytoniu są głównymi czynnikami ryzyka przewlekłych chorób takich jak: choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, otyłość, a także niektórych nowotworów.

Aktywność fizyczna

Zwiększenie aktywności fizycznej i zmniejszenie masy ciała zaledwie o 5% w ciągu czterech lat wpływa na spadek zachorowalności na cukrzycę typu 2 u osób z nieprawidłową tolerancją glukozy aż o 58%!

Cholesterol

Redukcja 6% wyjściowej masy ciała prowadzi do obniżenia stężenia cholesterolu całkowitego o 16%, cholesterolu frakcji LDL – o 12% przy jednoczesnym wzroście stężenia dobrego cholesterolu frakcji HDL o 18%

Mniejsze ciśnienie

Redukcja masy ciała o około 9 kg z jednoczesnym wprowadzeniem regularnej aktywności fizycznej i zdrowej diety, zmniejsza wartość ciśnienia rozkurczowego o 7 mmHg i o 5 mmHg skurczowego.

Dodatkowo...

Ponadto trwała redukcja masy ciała pod okiem interdyscyplinarnego zespołu pozwala na redukcję dawek przyjmowanych leków (hipotensyjnych, hipoglikemizujących), poprawę wydolności fizycznej oraz jakości snu, a także wzrost poczucia własnej wartości, wzmocnienie samooceny, zmniejszenie ryzyka depresji.

poradnia-diabetologiczna

Zakres działalności poradni:

Współczesne leczenie cukrzycy polega na leczeniu wszystkich zaburzeń towarzyszących chorobie. To nie tylko kontrola gospodarki węglowodanowej i dbałość o prawidłowe poziomy glukozy we krwi.

To również dążenie do normalizacji masy ciała, zwiększenie aktywności fizycznej, właściwa i dopasowana do indywidualnego pacjenta zbilansowana dieta. Leczenie cukrzycy to również proces terapeutyczny zaburzeń lipidowych, nadciśnienia tętniczego i innych chorób układu krążenia. Wszystkie te aspekty w połączeniu z normoglikemią zmniejszają ryzyko rozwoju choroby i wystąpienia powikłań cukrzycy.

Grafik pracy poradni

PonWtŚrCzwPtSb
Fenska Dorota16:00 - 18:00 - - - - -

LEKARZE

Diabetologia | Leczenie otyłości

lek. med.

Fenska Dorota
Specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii

Cennik

PoradniaBadanieCena
Diabetologia | Leczenie otyłościDIABETOLOGIA | CHOROBY METABOLICZNE – KONSULTACJA120 zł
Diabetologia | Leczenie otyłościKONSULTACJA bez badania - wypełnienie zaświadczeń, etc40 zł
Diabetologia | Leczenie otyłościKONSULTACJA DIETETYKA120 zł
didyouknow