O SZPITALU

O SZPITALU
Dowiedz się więcej o Szpitalu św. Łukasza

Szpital św. Łukasza istnieje od 2000r a od 2011r działa w nowej siedzibie przy ul. Bystrzańskiej. W tym czasie zostało wykonanych ponad 25 tyś operacji. Na jego renomę zapracowali wysokiej klasy specjaliści, którzy zajmują się leczeniem szerokiego spektrum schorzeń z zakresu ortopedii, medycyny sportowej, laryngologii, chirurgii plastycznej, ogólnej, naczyniowej, onkologicznej oraz stomatologii, okulistyki i innych.

NASZA MISJA i WIZJA

Szpital Św. Łukasza wyróżnia się na rynku usług medycznych dzięki nowoczesnej infrastrukturze. Działalność personelu, stanowiącego najcenniejszą wartość Szpitala, jest nacechowana całościowym podejściem do człowieka w duchu etyki chrześcijańskiej.

„Nauka i Technika w służbie PACJENTOWI”

W trosce o najwyższy poziom świadczonych usług:

1

Szpital zatrudnia najlepszych specjalistów oferując świadczenia usług medycznych w wyróżniających się warunkach diagnostyki i leczenia.

2

Szpital ze starannością dba o wysoką jakość leczenia i dobre samopoczucie Pacjenta, wykonując procedury według standardów akredytacyjnych CMJ.

3

W procesie ciągłego doskonalenia kwalifikacji merytorycznych personelu Szpitala, placówka angażuje się w organizację konferencji i szkoleń poszerzających wiedzę i umiejętności.

0
15

Lat działalności medycznej

0
24

Przychodni specjalistycznych

0
63

Lekarzy specjalistów

0
25000

Wykonanych operacji

NOWOCZESNY OBIEKT
Nieustannie się rozwijamy i inwestujemy w nowe rozwiązania

Texts

Budynek Szpitala św. Łukasza w założeniu jest nowoczesnym obiektem ochrony zdrowia. Założenia projektowe zbudowane zostały na współczesnym wyrazie architektonicznym, zaawansowanej technologii medycznej pozwalającej na wysoki standard świadczonych usług.

Obiekt zawiera trzy kondygnacje mieszczące oddział łóżkowy szpitala z blokami operacyjnymi, część ambulatoryjną i diagnostyczną wraz z zespołem rehabilitacyjnym. Najwyższa kondygnacja spełnia funkcję administracyjno-biurową oraz mieści salę konferencyjną.

Koncepcja architektoniczna budynku powstała dzięki współpracy autorów Tomasz M. Konior i Krzysztof Gorgoń i wsp. (KONIOR STUDIO i GORGOŃ BIURO ARCHITEKTONICZNE).

KOMPLEKSOWE LECZENIE
Szpital oferuje kompleksową ofertę medyczną

PORADNIE WIELOSPECJALISTYCZNE

Ponad 24 poradni specjalistycznych, w których przyjmują wysoko wykwalifikowani lekarze, pozwala na profesjonalne leczenie pacjentów z prawie każdym problemem.

Taka liczba specjalizacji gwarantuje jakoś świadczonych przez szpital usług medycznych oraz komplementarność procesu leczenia.

DIAGNOSTYKA

W szpitalu można wykonać kompleksowe badania diagnostyczne w zakresie:

rezonansu magnetycznego
RTG
USG
badań laboratoryjnych
badań endoskopowych
badania słuchu (pracownia audiologiczna)
badania snu i chrapania (polisomnografia)
diagnostyki chorób piersi

Leczenie szpitalne

Część szpitalna naszego ośrodka obejmuje blok operacyjny z 4 nowoczesnymi salami operacyjnymi, salą pooperacyjną, pracownie endoskopowe oraz gabinety zabiegowe. Pacjenci hospitalizowani w oddziale mają do swojej dyspozycji 2-osobowe, klimatyzowane sale chorych, które wyposażyliśmy z myślą o ich wygodzie i komforcie (TV, Wi-fi). Podczas pobytu, przez całą dobę w szpitalu nad bezpieczeństwem każdego chorego czuwa zespół lekarzy i pielęgniarek.

Rehabilitacja

Rehabilitacja Św. Łukasza to ośrodek wyspecjalizowany w rehabilitacji ortopedycznej, uwzględniający zarówno rehabilitację po operacjach ortopedycznych, złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, stłuczeniach jak i wszelkich urazach, będących wynikiem uprawiania sportu rekreacyjnego i wyczynowego.

Apteka

Zapraszamy do Apteki św. Łukasza na terenie szpitala!

Wielospecjalistyczna Poradnia Szpitala św. Łukasza oferuje dostęp do pełnego panelu konsultacji specjalistycznych.

Szeroki zakres leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego wspiera kompleksowa diagnostyka. Zaplecze diagnostyczne Szpitala to pracownia RTG, USG, audiologiczna i polisomnograficzna (diagnostyka bezdechu sennego), endoskopowa, diagnostyczna chorób piersi, laboratorium oraz pracownia rezonansu magnetycznego (MR), w której działa pierwszy w Polsce cyfrowy wysokopolowy Rezonans Magnetyczny Ingenia 3,0 T.

Nowoczesne skanery MR pozwalają na diagnostykę obrazową w bardzo wysokiej rozdzielczości. Dokonujący się postęp w tej dziedzinie obrazowania otwiera nową epokę diagnostyki obrazowej. W Pracowni MR wykonywane są badania głowy,  kręgosłupa, stawów, miednicy, serca i naczyń oraz piersi. Dzięki obrazowi w wysokiej rozdzielczości można wykryć niektóre patologie, które do tej pory były niewidoczne w obrazowaniu w standardowych urządzeniach.

Leczenie szpitalne odbywające się w trybie chirurgii krótkoterminowej, pozwala na przeprowadzenie mini inwazyjnych procedur operacyjnych dla Pacjentów kwalifikujących się klinicznie do danego zabiegu.

Opieka hospitalizacyjna świadczona jest przez doświadczony personel lekarski i pielęgniarski.

W budynku Szpitala znajduje się również wyposażony ośrodek rehabilitacji i apteka ogólnodostępna.

KOMPLEKSOWA OPIEKA MEDYCZNA DLA CAŁEJ RODZINY
Cieszymy się Państwa zaufaniem już ponad 15 lat