Wiadomości, newsy, porady

AKTUALNOŚCI

{{build_thumbnail}}

{{get_title}}

{{get_content}}

SPRAWDŹ 3 MIGDAŁ – to tytuł akcji społecznej organizowanej we wrześniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza.

Konsultacje bezpłatne dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat, których celem jest wyeliminowanie podejrzenia przerostu III migdałka.

KONFERENCJA 6 kwietnia 2017 godz. 17:00 – LARYNGOLOGIA W PRAKTYCE LEKARZA RODZINNEGO i PEDIATRY

Szpital Świętego Łukasza organizuje konferencję dla lekarzy rodzinnych i pediatrów. Zagadnienia konferencji poświęcone są codziennym praktykom klinicznym związanym z laryngologią. Możliwość wysłuchania wykładów lekarzy praktyków pozwoli zweryfikować aktualność wiedzy teoretycznej, zaś uczestnictwo w warsztatach praktycznych da możliwość nabrania poglądu co do swojej skuteczności diagnostycznej.

Innowacyjne operacje artroskopowe w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej.

W związku z realizacją projektu „Wdrożenie innowacyjnej formy zabiegu implementacji przeszczepów biologicznych metodą suchej artroskopii” Szpital św. Łukasza pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych na lata 2014-2020.

RELACJA z forum techniczno-medycznego „NAPĘD na ZDROWIE”, 03.12.2016r.

W dniu 3 grudnia 2016r. odbyło się Forum Techniczno- Medyczne ” Napęd na zdrowie”. Celem tegorocznego Forum było zaprezentowanie kilku ważnych elementów wpływających na organizację zdrowego trybu życia.

Nowatorska metoda odbudowy tkanki chrzestnej za pomocą komórek mezenchymalnych. Wywiad z dr n. med. Bogusławem Sadlikiem.

Zapraszamy do przeczytania artykułu z dr n. med. Bogusławem Sadlikiem, który ukazał się na www.wpolityce.pl.

SZKOLENIE z PIERWSZEJ POMOCY dla personelu Szpitala św. Łukasza.

W dniu 28 października 2016r. w Szpitalu św. Łukasza odbyło się wewnątrzszpitalne szkolenie z Pierwszej Pomocy dedykowane dla całego personelu

Ostatnie wolne miejsca na szkoleniu ARTOSKOPIA STAWU KOLANOWEGO

Artroskopia stawu kolanowego – kurs dla zaawansowanych. Rekonstrukcja ACL. /15-16.11.2016r./

Kolejne Sympozjum Ortopedyczne współorganizowane przez Szpital św. Łukasza zakończone sukcesem.

W minionym tygodniu odbyło się Sympozjum Ortopedyczne „KNEE AND ANKLE CURRENT CONCEPT KRAKÓW 2016”. Sympozjum zgromadziło blisko 400 uczestników i wykładowców, lekarzy z Polski i zagranicy. Lekarze obserwowali pokazy chirurgii na żywo oraz wysłuchali wykładów, po każdej sesji w ramach paneli dyskusyjnych, była możliwość interaktywnej wymiany myśli i poglądów. Kierownictwo merytoryczne konferencji objęli Prof. Julian Dutka, dr n. med. Paweł Skowronek i dr n. med. Bogusław Sadlik.

Akcja społeczna „Sportowa Przygoda Bez Ryzyka”

17 września 2016 roku w związku z aktywnością „Sportowa Przygoda Bez Ryzyka” odbyły się bezpłatne konsultacje ortopedyczne. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Bielska-Białej, Jacek Krywult.

Sucha Artroskopia w naprawie uszkodzeń chrząstki stawu kolanowego tematem kolejnej międzynarodowej publikacji lekarza z Zespołu Szpitala św. Łukasza.

Dr n. med. Bogusław Sadlik jest współautorem międzynarodowej publikacji w czasopiśmie „Arthroscopy Techniques” pod tytułem: „Jednostopniowa implantacja komórek mezenchymalnych na matrycy kolagenowej w ubytku chrzęstnym stawu kolanowego metodą suchej artroskopii”

SPORTOWA PRZYGODA BEZ RYZYKA – to tytuł akcji społecznej organizowanej we wrześniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza.

Zanim poślesz dziecko do szkółki sportowej sprawdź jego naturalne predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny. Ortopedzi i Okuliści Szpitala św. Łukasza zaangażowali się w społeczną akcję wykrywającą wczesne postaci uogólnionej wiotkości stawowej.

Klinika św. Łukasza co roku jest organizatorem międzynarodowych konferencji ortopedycznych. Znany jest już kalendarz konferencji ortopedycznych na najbliższe 2 lata.

Konferencje ortopedyczne organizowane przez Klinikę św. Łukasza od lat cieszą się uznaniem ortopedów z kraju i za granicy. W tym roku Sympozjum organizowane jest po raz jedenasty. Po raz pierwszy w historii wydarzenie naukowe będzie zrealizowane poza Bielskiem, we współpracy z lekarzami oddziału ortopedii Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.