Wiadomości, newsy, porady

AKTUALNOŚCI

{{build_thumbnail}}

{{get_title}}

{{get_content}}

KONFERENCJA „Laryngologia w praktyce lekarza rodzinnego”

6 kwietnia 2017 odbyła się na terenie Szpitala św. Łukasza konferencja dedykowana lekarzom rodzinnym Laryngologia w praktyce lekarza rodzinnego.

Relacja ze szkolenia TECHNIKI ARTROSKOPOWEJ REKONSTRUKCJI WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO PRZEDNIEGO STAWU KOLANOWEGO.

W dniach 4-5 kwietnia 2017r. w Szpitalu św. Łukasza odbyła się kolejna edycja kursu dla zaawansowanych ortopedów z zakresu operacji rekonstrukcji więzadła ACL.

25 marca 2017 odbyła się akcja społeczna SPRAWDŹ 3 MIGDAŁ organizowana przez Zespół laryngologów Szpitala św. Łukasza.

Bezpłatne konsultacje laryngologiczne dla dzieci dotyczyły głównie wyeliminowania podejrzenia przerostu III migdałka.

Potrójne zwycięstwo na XIX Medycznych Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim we włoskim Canazei

Laryngolog ze Szpitala św. Łukasza – dr Julitta Solecka została 3 razy złotą medalistką w Narciarstwie Alpejskim w czasie tegorocznych mistrzostw świata lekarzy i farmaceutów.

SPRAWDŹ 3 MIGDAŁ – to tytuł akcji społecznej organizowanej we wrześniu przez Zespół Szpitala św. Łukasza.

Konsultacje bezpłatne dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat, których celem jest wyeliminowanie podejrzenia przerostu III migdałka.

KONFERENCJA 6 kwietnia 2017 godz. 17:00 – LARYNGOLOGIA W PRAKTYCE LEKARZA RODZINNEGO i PEDIATRY

Szpital Świętego Łukasza organizuje konferencję dla lekarzy rodzinnych i pediatrów. Zagadnienia konferencji poświęcone są codziennym praktykom klinicznym związanym z laryngologią. Możliwość wysłuchania wykładów lekarzy praktyków pozwoli zweryfikować aktualność wiedzy teoretycznej, zaś uczestnictwo w warsztatach praktycznych da możliwość nabrania poglądu co do swojej skuteczności diagnostycznej.

Innowacyjne operacje artroskopowe w Szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej.

W związku z realizacją projektu „Wdrożenie innowacyjnej formy zabiegu implementacji przeszczepów biologicznych metodą suchej artroskopii” Szpital św. Łukasza pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych na lata 2014-2020.

RELACJA z forum techniczno-medycznego „NAPĘD na ZDROWIE”, 03.12.2016r.

W dniu 3 grudnia 2016r. odbyło się Forum Techniczno- Medyczne ” Napęd na zdrowie”. Celem tegorocznego Forum było zaprezentowanie kilku ważnych elementów wpływających na organizację zdrowego trybu życia.

Nowatorska metoda odbudowy tkanki chrzestnej za pomocą komórek mezenchymalnych. Wywiad z dr n. med. Bogusławem Sadlikiem.

Zapraszamy do przeczytania artykułu z dr n. med. Bogusławem Sadlikiem, który ukazał się na www.wpolityce.pl.

SZKOLENIE z PIERWSZEJ POMOCY dla personelu Szpitala św. Łukasza.

W dniu 28 października 2016r. w Szpitalu św. Łukasza odbyło się wewnątrzszpitalne szkolenie z Pierwszej Pomocy dedykowane dla całego personelu

Ostatnie wolne miejsca na szkoleniu ARTOSKOPIA STAWU KOLANOWEGO

Artroskopia stawu kolanowego – kurs dla zaawansowanych. Rekonstrukcja ACL. /15-16.11.2016r./

Kolejne Sympozjum Ortopedyczne współorganizowane przez Szpital św. Łukasza zakończone sukcesem.

W minionym tygodniu odbyło się Sympozjum Ortopedyczne „KNEE AND ANKLE CURRENT CONCEPT KRAKÓW 2016”. Sympozjum zgromadziło blisko 400 uczestników i wykładowców, lekarzy z Polski i zagranicy. Lekarze obserwowali pokazy chirurgii na żywo oraz wysłuchali wykładów, po każdej sesji w ramach paneli dyskusyjnych, była możliwość interaktywnej wymiany myśli i poglądów. Kierownictwo merytoryczne konferencji objęli Prof. Julian Dutka, dr n. med. Paweł Skowronek i dr n. med. Bogusław Sadlik.